Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı

Yepyeni bir şal tarifi hazırladık. Fıstıklı örgü modellerinden. Çınar yapraklarını andıran harika bir model. Çeyizlik şal modelleri olarak örebilirsiniz. Alize ipleri 2  kat yaparak kullanabilirsiniz. Tek kat yaptığınızda fıstıkları biraz daha doldurabilir yada buralarda popcornlar yapabilirsiniz. Alizeden bir tık kalın iple örüldüğü için dengeyi tutturmak için böyle yollar deneyebilirsiniz. Şalın kenarında kullandığımız şal kenar oyası da yeni modellerden. Daha önce görmemiş olabilirsiniz. Örgü şal modellerine çok yakışacak kenar oyası modellerinden. Hatta bu örneği bebek örgülerini süslemek içinde kullanabiliriz. Havlu kenarı modelleri olarak kullanabiliriz. Bebek eteklerine püskül olarak yapabiliriz. Tığ işi şal modellerinden birçok şalınızda kenar oyası olarak yapabilirsiniz. Kolay ve gösterişli bir örnek. El örgü şal modelleri ve yapılışı için kullanacağımız örneğin yapılışını ilk videoda izleyeceğiz. Kenar oyasını ise 2. videoda. Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı, baktüs şal modelleri olarak tasarlayabilirsiniz. Örgü boyunluk olarak kullanabilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Alize üçgen şal yapımı olarak da çok şık duracak modelin anlatımına geçiyoruz.

Çınar Yaprakları Şal Nasıl Örülür?

Zincir, sık iğne, trabzan ve 5 li fıstıklardan oluşan çok hoş bir örnek. Yaprakların kenarına fıstıklar yaparak tamamlıyoruz. Uç kısımdan başlayıp yukarı doğru genişleyen şallardan. Bu yüzden boyutlarını omuzlarınıza ölçerek en ideal ölçülerde örebilirsiniz.

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı 2

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı 3

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı 1

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı 4

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı 7

Fıstıklı Çınar Yaprakları Şal Yapılışı 5

Yarnart cotton soft iplik ve 2,25 mm tığla örülen fıstıklı çınar yaprakları şal yapılışını öğrenelim.

 

Şalımızın nasıl örüldüğünü öğrendik son olarak kenarına yapacağımız oyanın yapılışını izleyelim. Böylece şalı en güzel şekilde tamamlamış olalım.

Kaynak : https://www.instagram.com/zalina_avtaeva/?utm_medium=copy_link

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler