Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Şal Modeli Resimli Anlatımlı

Tığ işi fıstıklı şal yapımı anlatıyoruz bu yazımızda. Üzüm salkımı şal modeli de diyebiliriz. Çok zarif bir şal modelleri. Yapılışı da çok basit. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da kolaylıkla yapabilirler. Tığ işi örgü modellerine güzel bir örnek. Yelek modelleri de güzel olur. Dikdörtgen olarak ayarlayarak örebiliriz.

Fıstıklı Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Fıstıklı şal yapımında beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Ve aldığınız iplere uygun tığlar. Angora iplerle , simli ipliklerle örebilirsiniz. Çok şık olacaktır.

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 trabzan yapalım. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönelim. İlk yuva içine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 4 zincir çekip diğer yuvaya 4 lü fıstık yapalım. ( yuvaya batalım ilmeği uzatalım. Tığa ilmek alıp tekrar aynı yere batarak uzatalım ve tekrar tığa ilmek alarak aynı yere batıp uzatalım ve tüm ilmekleri birlikte örelim. ) 4 zincir çekip diğer yuvaya geçelim. 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yapalım aynı yere.

3.tur : 3 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya 3 trazan, 2 zincir 3 trabzan yapalım. 6 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız fıstığın hemen önüne bir fıstık yapalım. 3 zincir çekip bu sefer diğer tarafına fıstık yapalım. 6 zincir çekelim. 3 trabzanlı kısma gelip 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yapalım.

Sizlere 3 turun yapımını anlattık. Kalan kısmı şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Artı işaretleri sık iğneyi temsil ediyor. Halkalar zinciri , uzun çizgiler trabzanı , bir arada toplanmış 4lü çizgi ise fıstığı temsil ediyor. İşte şeması.

Fıstıklı Şal Modeli Resimli Anlatımlı

Ve bittiğinde gerçekten çok şık duruyor.

Fıstıklı Şal Modeli Resimli Anlatımlı 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/community/3203889/post340053834/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler