Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır?

Şiş örgü örneklerine başlamak isteyenler, şiş örgü öğrenmek isteyenler için başlangıç videosu hazırladık. Şişle örgüye nasıl başlanır? Videoyla ve görsellerle örgü başlamayı öğrenip daha sonra düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür, örgü bitirme nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bulacağız. Temel teknikleri öğrendikten sonra da sizlerle paylaştığımız örgü modellerini inceleyerek kolaydan zora doğru tüm modelleri örmeye başlayabilirsiniz. Bebek örgü modellerini de patiklerden, battaniyelere kadar hepsini örebilirsiniz. İlk olarak temel teknikleri öğrenmekle işe başlayacağız. Daha sonra mimuu.com üzerinden tüm içerikleri takip ederek kolay modellerle başlayabilirsiniz. Gelin şimdi şişle örgüye nasıl başlanır öğrenmeye geçelim.

Örgüye Nasıl Başlanır?

Şiş örgü başlama tekniği olarak birçok yöntem kullanılıyor. Ben videodaki yöntemle başlıyorum. Sizler nasıl başlıyorsunuz. Örgüye başladığımızda ip ve kullanılan şişte modelin güzel durması için önemli. Uygun şişle ve uygun iple seçtiğimiz örnekler çok daha güzel duracaktır. Örgü başlama yöntemlerini sağ elinizle de sol elinizle de aynı şekilde örebilirsiniz.

Örgüye başlamadan önce ipten bir miktar örmeden alıp ilmek sayımıza göre uzunluğunu ayarlayarak bırakıyoruz. Baş ve işaret parmağımıza ipleri doluyoruz. Orta kısımdan şişi geçiriyoruz. Sağdan ve soldan alarak ilmeklerimizi atıyoruz.

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır?

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır? 1

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır? 2

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır? 3

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır? 4

Şişle Örgüye Nasıl Başlanır? 5

Resimlerle kısaca nasıl örüldüğünü gördük. Son olarak videoya geçelim ve şişle örgüye nasıl başlanır izleyelim.

Kaynak : https://knitting.com/backward-loop-cast-on/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler