Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yarasa Kollu Örgü Bluz Yapılışı

İki renkli örgü modellerinden şahane bir bluz yapılışı hazırladık. Yarasa kollu örgü bluz yapılışı. Tek renk veya 2 renkli olarak öreceğiniz tığ işi örgülerden. Bu örnekle daha önce örgü şal modelleri örmüştük. Yine aynı örnekle bebek battaniyesi ve örgü paspas modelleri örmüştük. Aynı zamanda örgü çanta modelleri de örmüştük. Hepsine önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz.  Şimdi de yazlık örgü modelleri olarak kullanacağımız bir bluz örüyoruz. Model kolay bir model. Trabzanlar ve kafeslerle örmüştük. Örgü modelleri ve yapılışlarında kullanacağımız örneğin anlatımı yabancı örgü modellerinden. Ben dil bilmiyorum ama ellerini takip ederek örüyoruz. Eğer sizde dil bilmiyorsanız o şekilde yapabilirsiniz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz yarasa kollu örgü modellerinden bahsedeceğiz. Kolay yarasa kol kazak yapılışı tığla ördüğümüz modellerden. Benzer modeli şişle de örmüştük. Anlatımına yarasa kol kazak yapımından ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi yapılışını izleyip örmeye başlayacağımız yarasa kollu örgü bluz yapılışını öğrenmeye.

Yarasa Kollu Bluz Nasıl Örülür?

Bluzumuzu sanki üçgen şal örer gibi başlıyoruz. Yazlık ipler kullanarak bluzumuzu örüyoruz. Üçgen olarak başlıyoruz. Bu yüzden beden ayarlamak da kolay olacaktır. Kendimize örüyorsak ölçe ölçe örebiliriz.

Yarasa Kollu Örgü Bluz Yapılışı 1

Kazak için şema yukarıdaki gibi. Aynı kazağı farklı örneklerle de örebilirsiniz. Şimdi kazağın nasıl durduğuna bakalım.

Yarasa Kollu Örgü Bluz Yapılışı

Son olarak videoya geçiyoruz. Yarasa kollu örgü bluz yapılışını izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler