Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Örgü Supla Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden masalarımızı süsleyecek harika bir çalışma hazırladık. Dilediğimiz renkle örecek ev halkı için veya misafirlerimiz için soframızı dekore edecek bir çalışma. Tığla örgü supla yapımı. Hasır ipler, koton ipler, makrome ipleri, kordon ipler gibi çeşit çeşit ip kullanabiliriz. Burada sadece dikkat etmemiz gereken iplerin kalınlık ve inceliğine, tığ ölçüsüne göre örgünün boyutlarının değişecek olması. O yüzden tur sayısını ayarlayarak boyutlarını da ayarlayabiliriz. Örgü supla modelleri veya hazır aldığımız suplalar genelde 36 cm civarı oluyor. Siz daha büyük yada daha küçük örebilirsiniz. Aynı örnekten daha küçük örerek örgü bardak altlığı modelleri örüp takım oluşturabilirsiniz.

Amerikan servis modelleri olarak çok güzel tariflerimiz oldu. Eğer örgülerinizde boncuk kullanmayı seviyorsanız incili amerikan servis ve bardak altlığı yapılışını inceleyebilir örebilirsiniz. Sofralarınıza renk katacak çok güzel bir çalışma. Daha farklı şekillerde amerikan servis modelleri örmek isterseniz hasır iple örgü amerikan servis yapımını inceleyebilirsiniz. Kalp şeklinde sevgi dolu bir model. Bir diğer model ise keçe amerikan servis yapımı. El emeği göz nuru ürünlerden. Keçe amerikan servis kalıplarını kullanarak çok güzel renkli modeller yapabilirsiniz.

Tığla Supla Nasıl Örülür?

Supla, amerikan servis. Farklı isimle adlandırılan aynı işi gören çeşitli şekillerde örülen veya hazır alınan bir eşya. Biz bugün tığla örgü supla yapımı hazırladık. Renkleriyle yılbaşı masasında da çok güzel durur. Tek renkle veya modeldeki gibi ebruli iplerle örebileceğiniz modelin nasıl durduğuna bakalım ilk olarak.

Tığla Örgü Supla Yapımı

Tığla Örgü Supla Yapımı 2

4 kişilik, 6 kişilik, 12 kişilik olarak ördüğünüzde her modeli farklı renkte de örebilirsiniz. Az sonra paylaşılacak model için aşağıdaki gibi pamuklu iplik kullanılıyor.

Tığla Örgü Supla Yapımı 1

Boyutları yaklaşık 40 cm. Şimdi supla nasıl örülür onu izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler