Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır İple Örgü Amerikan Servis Yapımı

Hasır iple örgü amerikan servis yapımı hazırladık. Kalp şeklimde çok güzel bir model. Kahvaltı sofralarınızda, romantik bir akşam yemeği hazırladığınızda kullanabilirsiniz. Saksı altlarına örgü olarak da kullanabilirsiniz. Hasır iple farklı modelde de amerikan servisler örebilirsiniz. Hasır amerikan servis ikea modeli çok güzel. Örgü supla modellerini boncuklarla, çeşitli aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Supla süslemek için deniz kabuklarını kullanabilirsiniz.

Örgü Amerikan Servis Modelleri Anlatımlı

Hasır iple ördüğümüz çok güzel bir çalışma. Üstelik kolay. Hemen malzeme listesi ile başlayalım. Sofra dekorasyonumuz için örgü amerikan servis modellerini örmeye başlayalım.

Örgü Amerikan Servis Yapımı 8

  • 6.5 mm tığ
  • Hasır iplik
  • Makas
  • Deri aksesuarlar ( isteğe bağlı)

Örgü Amerikan Servis Yapımı 9

2 zincir çekerek başlayalım. Zincirin içine 2 tane trabzan yapalım. 2. turda her trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak sayıyı 4 e çıkartalım. Şimdi bu turda baştaki ve sondaki trabzanlara aynı yere 2 tane aradakilere 1 tane trabzan yaparak sayıyı 6 yapalım. Bu şekilde başta ve sonda artırma yaparak 28 trabzan olana kadar ilerleyelim.

Şimdi kalp için 14 + 14 ayrım yapacağız. İlk 14 ü tamamlayınca 2 zincir çekip dönelim. İlk 2 trabzanı birlikte örerek trabzan yapalım. 10 tane tek trabzan yapalım. 2 tane birlikte trabzan yapalım. Sayımız 12 olacak. 2 zincir çekip döneceğiz. Bu şekilde 1 tur daha örelim. 10 trabzan olacak. Bu işlemleri 2 kez daha tekrar edelim. Önce 8 sonra 6 trabzan sayısına ulaşacağız. Şimdi diğer yarıyı da aynı şekilde örelim.

Kalbi tamamladıktan sonra tüm çevreyi sık iğne ile dolanalım. İsterseniz deri aksesuarlarınızı da dikebilirsiniz. Kalp şeklinde hasır iple örgü amerikan servis yapımı tamamlamış olduk.

Örgü Amerikan Servis Yapımı 10

Hasır İple Örgü Amerikan Servis Yapımı

Örgü Amerikan Servis Yapımı 7

Kaynak : https://www.happyhandmadeliving.nl/2019/02/decoratieve-harten-placemat-haken/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler