Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mochi Bere Yün Başlık Nasıl Örülür?

Orjinal fiyatı 60 Euro olan bir başlığı kendimiz daha ucuza örüyoruz. Mochi balaclava yani balaclava yün başlık demek. Mochi bere ya da mochi şapka diyebiliriz fakat boynu tam olarak örtüyor. Yine çok sevdiğimiz bir motif. Hanım dilendi bey beğendi motifinden hem boyunluk hem şapka örüyoruz. Bu güzel modelden yola çıkarak farklı tığ işi kare motiflerle de başlıklar örebiliriz. Birazdan hem resimlerle motiflerin nasıl eklenerek başlığa dönüştüğünü göreceğiz hem de videodan yapılışını öğreneceğiz. Motifin nasıl örüldüğünü ise birçok kez ayrıntılı olarak paylaştık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde en çok örülen tığ işi örgülerden.

Hem boyunluk hem şapka modelleri çok kullanışlı oluyor. 1 örgü örüyorsunuz fakat hem şapka olarak hem de atkı boyunluk olarak kullanıyorsunuz. 1 örgüyle örgü atkı şapka modellerini bir arada çıkarmış oluyorsunuz. Bebek battaniyesinde kullanılan kare motifleri yün başlık yapımında kullanabilirsiniz. Farklı motifleri arıyorsanız eğer ana sayfadan bebek battaniyesi kategorisine geçmeniz yeterli. Ya da arama kısmından motiflere ulaşabilirsiniz.

Az önce çok sevdiğimiz bir motifle örgü örüyoruz demiştik. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu modelle o kadar çok örgü ördük ki. Şallar, hırkalar, kırlentler, battaniyeler, yastıklar, eldivenler… Güzel bir eldiven tarifine hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımından ulaşabilirsiniz. Örgü kapşon şapka yapılışı için videoya geçip son zamanların trendi mochi yün başlık nasıl örülür öğrenelim. 

Mochi Bere Yün Başlık Nasıl Örülür? 4

Mochi Boyunluklu Bere Şapka Yapılışı

Birçok yerde balaclava yada mochi balaclava olarak geçiyor. Orjinal ismi ise ıman crochet balaclava. Tığ işi yün başlık. Evde kalan iplerle, yün iplerle, yeni iplerle öreceğiniz muhteşem bir model. Başlığı tamamladığımızda ise boyunluk ve şapka sahibi oluyoruz.

Dilerseniz önce motifleri nasıl ekleyeceğimizi görelim.

 

Mochi Yün Başlık Nasıl Örülür? 8

Mochi Bere Yün Başlık Nasıl Örülür? 13

Mochi Bere Yün Başlık Nasıl Örülür? 7

Evet sıra geldi bu güzel başlığın örülmüş örneklerini incelemeye.

Son olarak ise videoya geçelim. Videodan mochi yün başlık nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://allthingsmochi.com/products/iman-crochet-balaclava

https://www.crochet-patterns-free.com/2022/01/how-to-crochet-granny-square-hooded.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler