Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanım Dilendi Bey Beğendi Parmaksız Eldiven Yapımı

Parmaksız örgü eldiven yapıyoruz. Hemde çok kullanılan her örneğe yakışan hanım dilendi bey beğendi motifinden. Renk düzenini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımında. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Üstelik yapılışı çok kolay. Kızlarınıza , kendinize örebilirsiniz. Arkadaşlarınıza örüp hediye edebilirsiniz. Kolay örülen parmaksız eldiven örerek ve sevdiklerinize hediye ederek onları çok mutlu edebilirsiniz. Daha zarif model arayanlar dantel parmaksız eldiven yapımı yapabilirler. Kızlarınıza eğlenceli kirpik örgü eldiven yapımı yapabilirsiniz. Fıstıklı modeller arıyorsanız örgü eldiven yapımı anlatımlı modeli tercih edebilirsiniz. Mor ,sarı ve griden oluşan çok güzel bir eldiven. Şimdi hepsinden daha kolay bir model yapıyoruz. Hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı. Hanım dilendi bey beğendi örneğini o kadar çok yerde kullanıyoruz ki ve kullanılan her örneğe de çok güzel uyuyor. Battaniyeler, kırlentler, atkılar, boyunluklar, hırkalar. Ve hanım dilendi bey beğendi çeşitleri de var. Renkleri bu güzel motifle istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sıcak sonbahar renkleri ile şık bir hırka örebilirsiniz kendinize. Yada şık bir yelek. Soğuk aylarda Kasımda olduğumuza göre hadi bir eldiven örelim. Hazırlayın ipleri başlıyoruz.

Kolay Eldiven Yapımı

2 motiften 1 eldiven çıkıyor. Motiflerin büyüklüğünü ellerinizin boyutlarına göre büyütebilirsiniz. Elleriniz küçükse modelde anlatıldığı gibi yapabilirsiniz. Biraz büyükse elleriniz motifin tur sayılarını artırabilirsiniz. Şimdi motifin şemasını görelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Parmaksız Eldiven Yapımı

Bu motifin yapılışını birçok kez daha önceki paylaşımlarımızda anlatmıştık. Tekrar burada anlatmıyoruz. Motifleri istediğimiz renk düzeninde ördükten sonra bir tarafından motifleri birleştiriyoruz. Daire formu verip diğer tarafı birleştirirken parmağımız geçecek kadar boşluk bırakıp dikiyoruz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Parmaksız Eldiven Yapımı 2

Hanım Dilendi Bey Beğendi Parmaksız Eldiven Yapımı 3

Ve parmak uçlarınız olduğu ve bilek kısmının olduğu kısımları sık iğne ile, trabzan ile istediğimiz şekilde örüyoruz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Parmaksız Eldiven Yapımı 4

Ve kolay eldivenimiz hazır. İyi günlerde kullanın.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Parmaksız Eldiven Yapımı 1

Kaynak : http://www.goddesscrochet.com/2017/01/24/hip-to-be-square-wrist-warmers-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler