Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Runner Örneği

Örgü runner yapımında yeni bir modelle anlatımı hazırladık. Dantel ipleriyle, pamuklu iplerle öreceğimiz şahane bir model. Hatta aynı örneği örgü şal modellerinde, örgü yelek modellerinde de kullanabiliriz. Şeritler halinde öreceğimiz için ayarlaması da kolay olacaktır. Örgü paspas modelleri, örgü halı modelleri olarak da güzel duracak tariflerden. Tığ işi runner yapılışı boyutlarını istediğiniz gibi kullanacağınız alana göre belirleyebilirsiniz. Örgümüzün boyutları kullanacağımız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. Bunu baz alarak boyutlarını belirleyebiliriz. Örgü runner için anlatıma birazdan geçeceğiz. Anlatım bizden dilediğiniz örgü şeklinde kullanmak sizden. Paspaslar, runnerler, şallar veya yelekler örebiliriz. Dantel runner örnekleri için anlatıma geçiyoruz. Hazırlayalım hemen ipleri, tığları.

Dantel Runner Nasıl Örülür?

Şeritler halinde parçaların birleştirilmesinden oluşan dilediğimiz boyutta öreceğimiz güzel bir model anlatımı hazırladık. Örgü runner örneği farklı iplerle değişik örgülerde de kullanabiliriz. Mesela paspas, yelek, şal gibi örgülerde kullanabiliriz. Alize iplerle yelek veya şallarda kullanabiliriz. Tabi şeritlerin boyutları değişecektir. Paspas örmek için daha kalın iplerle örebiliriz. Bu kez de boyutlar büyüyecektir.

Örgü Runner Örneği 1

Örgü Runner Örneği 2

Örgü runner bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Harika değil mi. Şimdi videomuzu izleyelim ve yeni model runnerimizin tarifini öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler