Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Runner

Adım adım resimli yapılışı ile örgü runner tarifi hazırladık. Örgü runner yapılışı için % 100 pamuklu iplerden kullanıyoruz. Catania iplerinden. Damla modelinden oluşuyor runnerimiz. Bu model ile bebek battaniyesi de örebilirsiniz. Dikdörtgen şal modelleri de. Çok güzel bir motif. Örgü runner modelleri için merserize ipler de kullanabilirsiniz. Canlı renklerden oluşan güzel ipler kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz renklerden damla motifli runneri örebilirsiniz. Dantel ipleri ile dantel runner örnekleri de örebilirsiniz. Motiflerin boyutları biraz değişebilir. Daha ince bir ip olduğu için. Penye ipten runner yapılışı da örebilirsiniz. Bu kezde motiflerin boyutları büyüyecektir. Kısaca her iple örebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken iplerin kalınlık ve inceliğine göre motifin boyutları değişecektir.

Motifli Runner Yapımı

Damla motiflerinden oluşan motifli runner yapımı için kullanacağımı motifin tüm aşamalarını, tüm tur sayılarını baştan sona resimli olarak hazırladık. Motifleri dikerek birleştiriyoruz. Ve nasıl birleştirdiğimiz de resimler arasında. Tabi örgü runnerin bittikten sonra nasıl göründüğü de resimler arasında. El işi runner örneklerini çok seveceksiniz. Bu motifi farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Şimdi motifin nasıl örüldüğünü inceleyelim.

Örgü Runner 2

Örgü Runner 3

Örgü Runner 4

Örgü Runner 5

Örgü Runner 6

Örgü Runner 7

Örgü Runner 8

Motifleri ayrıntılı bir şekilde inceledik. Şimdi de motifleri birbirine nasıl ekleyeceğiz ayrıntılarını görelim.

Örgü Runner 1

Örgü Runner 8

Örgü Runner 13

Örgü Runner 22

Örgü Runner 10

Örgü Runner 17

Örgü Runner 18

Örgü Runner 19

Örgü Runner 14

Örgü Runner 15

Örgü Runner 16

Ve örgü runneri tamamladık. Motifleri istediğiniz düzende ekleyebilirsiniz. Çok güzel oldu. Çok beğendim. Farklı renk uygulamaları ile de güzel olabilir. Mavi yeşil tonları ile. Tavus kuşu tüyü görüntüsünü andıran bir motif olur. Son halini merak ediyor musunuz. O zaman hadi hemen görelim.

Örgü Runner

Örgü Runner 9

Örgü Runner 11

Örgü Runner 12

Örgü Runner 21

Örgü Runner 20

Örgü Runner 25

Örgü Runner 24

Örgü Runner 23

Kaynak : https://bautawitch.se/2017/12/29/diy-tusen-och-en-natt-virkade-rutor-med-arabisk-touch/

https://bautawitch.se/2018/01/01/diy-tusen-och-en-natt-virkad-lopare-med-arabisk-touch/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler