Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Kolay Örgü Modelleri ve Yapılışları

İki şiş örgü modellerinden kolay ve birçok modelin yapılışında kullanacağımız örgü modeli anlatımı hazırladık. Şiş örgü örneklerini çok sevecek birçok modelden çekinmeden kullanacaksınız. En kolay örgü modelleri ve yapılışları her modele çok yakışacak. Özellikle bebek örgü modellerine yakışacak. Örgü boyunluk modelleri, örgü kazak modelleri, bebek battaniyesi, örgü şapka modelleri, örgü puf modellerinde kullanabilirsiniz. Dikdörtgen bir parça örüp uç kısımlarını büzdürerek pufa çevirebilirsiniz. Daha önce pirinç örgü modeli puf yapımı paylaşmıştık. Tıpkı orada olduğu gibi az sonra paylaşacağımız örnekten puf örebilirsiniz. İçinde haraşo örgü modeli bulunan farklı örneklerle birleştirilen birçok tasarım var. Mesela haraşo örgü nasıl örülür paylaşmıştır. İçinde küçük bir değişiklik yaparak bambaşka görünüme dönüşen bir örgü modeli. Erkek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Tüm örgü modellerine çok yakışacak bir örnek. Modelin nasıl yapıldığını merak ediyorsunuz değil mi. Hemen tarife geçiyoruz.

İki Şişle Örgü Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi modellerinde yeni kolay ve gösterişli modeller arayanlar için ideal bir örnek. Model 4 ve katları olarak yapılıyor. Fakat ilmek hesabı yaparken tek sayılarla çarparak hesaplıyoruz. Yani 4 x 5, 4x 7 gibi. Sonrasında 1 ilmek kenar için 1 ilmek de simetri olması için ekliyoruz. Modelde 4×5 olarak ilmek hesabı yapılmış. Yani 20 ilmek. 1 kenar 1 simetri ilmeği eklendiğinde 22 ilmek olmuş.

En Kolay Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

En kolay örgü modelleri ve yapılışları tamamlandığında yukarıdaki gibi çok güzel duracak. Hasır örneğine, kesme şeker örneğine benziyor. Şimdi videodan birlikte nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler