Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı

Örgü yelek modelleri, örgü runner modelleri, örgü şal modelleri, lif modelleri gibi birçok modelde kullanacağımız fıstıklı zikzak örgü modeli yapımını hazırladık. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapımı kolayca öreceğimiz ve adım adım yapılışını hazırladığımız örneklerden. Zikzak örgü modellerini genelde bebek battaniyesi için kullanıyoruz. Ama bu model daha çok yazlık battaniyeler için uygun gibi. Ajurlu delikli örgülerden olduğu için. Eğer zikzak örgü modellerinden battaniye örmek isterseniz tığ işi zigzag örgü modelini inceleyebilirsiniz. Yepyeni zikzak örgü modeli yapılışı ise yelekler, runnerler gibi modellerde kullanılacak çok zarif bir örnek. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışı çok beğeneceğiniz çeşit çeşit modellerin yapılışında kullanacağınız örneklerden. Gelin şimdi detaylı bir şekilde fıstıklı zikzak örgü modeli yapımını öğrenelim.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 7

Fıstıklı Zikzak Modeli Nasıl Örülür?

Fotoğraflarla adım adım çok beğeneceğimiz fıstıklı zikzak örgü modeli yapımını öğreneceğiz. Zikzaklı, dalgalı örgü modellerini örerken artık ipleri, yarım ipleri de kullanabilirsiniz. Battaniyeler, kazaklar, şallar gibi birçok modelde kullanacağımız modellerden. Şimdi anlatıma geçiyoruz.

Modeli kurmak için 12 ve katları +2 zincir çekiyoruz. İlk olarak şemayı aktarmak istiyorum. Benzer şekilde duran ama küçük farklar olan iki şema. Biri tamamen 1 zincir 1 trabzan olarak delikli yapılan model diğeri trabzanlarla yapılan model. Beğendiğinizi yapabilirsiniz. Yapılışını paylaştığımız model 2. şema olacak.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 10

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 11

Zincirimizi istediğimiz uzunlukta çekiyoruz. Daha sonra 4. zincire batarak trabzan yapıyoruz. Yanından devam ederek 2 trabzan daha yapıyoru. 1 zincir çekip 1 zincir atlıyoruz. 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip hemen yanına batarak trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 1 zincir atlayıp trabzan yapıyoruz. Yanına 2 trabzan daha yapıyoruz. Şimdi 2 zincir atlayıp 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 1 zincir atlıyor 1 trabzan yapıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 2

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 3

2.zincir çekip dönüyoruz. Hemen yanından devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 1 önceki turda yaptığımız 2 zincirli kısma fıstık yapıyoruz. Tığa ip dolayıp batıyoruz, ilmeği uzatıp tekrar batıyoruz. 3 kez yapıp ilmeklerin hepsini bir örüyoruz. 2 zincir çekip aynı yere 1 fıstık daha yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz yanından devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. 2 zincir atlayıp 3 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemleri devam ettiriyoruz.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 3

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 4

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 5

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 6

Çok güzel duran birçok model örülecek harika bir model.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı 1

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapımı

Kaynak : https://ellej.org/en/downy-waves-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler