Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

Zikzak örgü modellerine yepyeni bir örnek ekliyoruz. Bebek battaniyesi modellerinde ve daha birçok örgüde kullanacağınız harika bir örnek. Zikzak örgü modellerinin çeşitlerinden daha önce bahsettik. Farklı birçok örneğin yapılışını anlatımlı olarak hazırladık. Kimi modelimiz şemalı olarak hazırladık. Zikzak battaniye örneklerinden birçok çeşit var. Mesela püsküllü modellerimiz var. Aralarına motif yerleştirdiğimiz örneklerimiz var. Yine dolgulu, sık iğneli örneklerimiz var. Anlatımlı zikzak battaniye yapımı için deniz kabuklu, çiçekli modellerimiz var. Zikzak battaniye modeli için daha çok örneğimiz var. Beğendiklerinizi battaniye olarak, yatak örtüsü olarak örebilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek içinde çok iyi bir fikir. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışını merak ediyorsanız hemen altta bulabilirsiniz.

Zikzak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modellerinden çok beğeneceğiniz bir örnek. Yelek modellerinde ve bebek battaniyesinde kullanabileceğiniz bir model. Sizlere fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışının detaylarını hem şemalı olarak hemde adım adım resimlerle hazırladık. Aynı modelin 2 farklı renk uygulaması ile örülmüş örneğini görebilirsiniz. Kırlent modellerinde ve boyunluk modellerinde de kullanılabilir.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

Modelimizin şeması yukarıdaki gibidir. Zincir çekerken 24 +7 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Şimdi resimlerle adım adım fıstıklı zikzak örgü modeli yapımının detaylarını inceleyelim.

İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Yine renk sayısını da istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. İstediğimiz uzunlukta yukarıda verilen zincir sayısı dikkate alarak başlayabilir ve yine yukarıdaki adımları takip ederek örebilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 17

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 18

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 19

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 20

Fıstıklı Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 21

Kaynak : https://mypicot.com/0069.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler