Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Battaniye Örnekleri

Zikzak battaniye örnekleri ile devam ediyoruz. Bebek battaniyesi modellerinde çok kullanılıyor. Model arayanlara fikir verecek yapılışı ile birlikte olan çok güzel bir örnek. Zikzak bebek battaniyesi yapılışı ile ilgili çeşitli birçok model hazırladık. Bu modelde yine çok tercih edilen örneklerden. Zikzak örgüleri birçok farklı hobide de kullanıyoruz. Mesela şiş örgü zikzak battaniye nasıl yapılır bahsetmiştik. Aynı örneği hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. İğne oyalarında da zikzak modelleri kullanabilirsiniz. Zikzak iğne oyası nasıl yapılır videolu anlatımlı olarak paylaşmıştık. Havlularda, yazmalarda, fularlarda kullanabilirsiniz. Şimdi zikzak battaniye örnekleri yapılışına anlatımlı olarak geçelim.

Zikzak Battaniye Modeli Yapımı

Bu battaniye gökkuşağı renklerinde çok şık oluyor. Kalan iplerinizi değerlendirmek istiyorsanız işte sizlere şahane bir proje. Artık ipleri değerlendirme işlemi yaparak çok şık bir battaniye örebilirsiniz. Hadi şema ile başlayalım.

Zikzak Battaniye Örnekleri

Bu modelde iplik olarak % 100 akrilik iplik ve 4 mm tığ kullanılmış. Bebe yünleri, pamuklu iplerle örebilirsiniz. Ve örmek istediğiniz ipe uygun tığlarla. Örneğe istediğiniz uzunlukta zincir ile başlıyorsunuz. İstediğiniz uzunluğa göre zinciri biraz fazla çekmekte fayda var. Zikzaklı olduğu için topluyor model.

1.tur : Zinciri çektikten sonra 4. zincir üzerine batarak 1 trabzan yapalım. Yanından devam ederek 5 trabzan daha yapalım. Şimdi aynı yere 3 trabzan yapalım. Yine yanından devam ederek 5 trabzan yapalım. Bir sonraki zincire aynı yere 2 trabzan yapıp son ilmeleri birlikte örelim. Bir sonraki zincire de aynı işlemi uygulayalım. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönelim. Zincirin yayındaki trazanın üzerine trabzan ile batalım ve 1. turda yaptığımız işlemleri tekrar edelim.

Örneğin yapılışı bu şekilde devam ediyor. Bitmiş hali çok güzel görünüyor.

Zikzak Battaniye Örnekleri 2

Zikzak Battaniye Örnekleri 1

Zikzak Battaniye Örnekleri 3

Zikzak Battaniye Örnekleri 4

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/natali-y/post379563907/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler