Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bardak Altlığı Tarifi

Sıra dışı bir örgü bardak altlığı ile devam ediyoruz. Sırada çok hoşumuza gidecek kullanmayı çok sevdiğimiz örgü bardak altlığı tarifi hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde güzel bir fikir. Renk renk papatya motiflerle renk renk kalp motifli bardak altlıkları örüyoruz. Bu motiflerle kız çocukları için mini örgü çanta modelleri örebiliriz. Örgü bayramlık çanta modelleri olarak düşünebiliriz. Tığ işi örgü bardak altlığı yapılışına geçmeden önce daha önce yaptığımız farklı bardak altlıklarından bahsedelim.

Bu bölümde renk renk değişik şekillerde ördüğümüz bardak altlıklarından bahsedeceğiz. Mesela saksılı bardak altlığı nasıl yapılır paylaşmıştık. Mutfak dekorasyonunda da çok güzel duracak çok şık modellerden. Saksıda örgü çiçek modelleri gibi duruyor ve hemen açtığımızda bardak altlığı olarak kullanacağımız modellerden. Örgü bardak altlığı modelleri ve yapılışı ise sevdiğimiz motiflerle renk renk ördüğümüz modellerden. Örgü bardak altlığı modelleri ve yapımında örgü mandala modellerini de kullanabilirsiniz. Renklerle çok güzel oynayacağımız modellerden. Sadece örgü ipleriyle değil makrome ipleriyle de çok güzel bardak altlıkları örebiliriz. Güzel bir modelin yapılışı için makrome bardak altlığı nasıl yapılır içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bardak Altlığı Nasıl Örülür?

İç kısımda papatya motifleri dış kısmında kalbe çevirdiğimiz motiflerle örülmüş bardak altlıkları örüyoruz. Bu motifin etrafına devam ederek kalp motifler örerek veya farklı tığ işi örnekleri örerek örgü amerikan servise de çevirebiliriz. 3 mm tığla pamuklu iplerle örülmüş bardak altığının örülmüş haline göz atıyoruz.

Örgü Bardak Altlığı Tarifi 1

Örgü Bardak Altlığı Tarifi 2

Örgü Bardak Altlığı Tarifi 3

Örgü Bardak Altlığı Tarifi

Son olarak videoya geçiyoruz. Örgü bardak altlığı tarifini izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler