Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Batik İple Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden çok şık bir örneğin anlatımını hazırladık. Batik iple örgü modeli yapılışı birçok modelde kullanacağınız örneklerden. Mesela bebek battaniyesi örebiliriz. Yada bir örgü halı modeli yapabiliriz. Örgü amerikan servis yada örgü runner modellerinde kullanabiliriz. Örgü tekniğini örgü yelek modellerinde kullanabiliriz. Yeleklerde alize ipler kullanarak çeyizlik örgü modellerinden bir tasarım oluşturabiliriz. Sadece yapmamız gereken zincir sayılarını ayarlamak olacak. Sonra dilediğimiz örgü modelinde kullanabiliriz. Batik iple örgü modelini şemalı olarak hazırladık. Eğer şemada takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Ebruli ipleri, batik ipleri patik modellerinde de kullanabiliriz. Güzel bir patik tarifine tığ işi kolay patik yapılışından ulaşabilirsiniz. Gökkuşağı renklerini, renkli ipleri örgülerinizde kullanmaktan çekinmeyin. Ebruli iple motifli şal yapılışı muhteşem modellerden. Etol şal yapılışında kullanmıştık. Kadın boyunluk yapımı yine batik iplerle ördüğümüz örneklerden sadece bir tanesi. Şimdi yeni model örneğin anlatımına geçelim.

Kolay Örgü Modelleri Yeni

Batik İple Örgü Modeli Yapılışı 2

Modelimizin şeması yukarıdaki gibi. x ler sık iğne uzun çizgiler ise 3 zincir çekip üzerine ip sararak yapıyoruz. Benzer bir modelin videosunu hazırladık. Hemen altta bulabilirsiniz. Modeli illa batik iplerle örmek zorunda değiliz. Elimizde olan artık ipleri kullanabiliriz. Parça ipleri değerlendirebiliriz. Yepyeni iplerle örebiliriz.

Batik İple Örgü Modeli Yapılışı

Batik İple Örgü Modeli Yapılışı 3

Batik İple Örgü Modeli Yapılışı 1

Batik iple örgü modeli yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Tasarımlarımıza hayal gücümüzü kullanmaktan çekinmeyelim. Bırakalım ilhamlar gelsin, tasarımlar oluşsun.

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/arco-iris-de-croche/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler