Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ebruli İple Motifli Şal Yapılışı

Büyük motiflerden yapılmış  çok zarif bir şal modeli. Ebruli bir iple yaptık. Tek renk de örebileceğiniz şık bir motifli şal modeli. Yaz renklerinde cıvıl cıvıl bir şal modeli örebilirsiniz. Yazlık hırka modeli de çok şık duracaktır. Örgü şal modellerinize birde motifli bir şal modeli ekleyin. Yaz aylarında serin akşamlarda kullanım için ekinoks şal modeli yapımı da çok şık olacaktır. Farklı olsun benim şal modelim diyorsanız açılı şal modeli videolu olarak izleyip yapabilirsiniz.

Renkli Motifli Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Ebrulu iplik
  • Tığ
  • Makas

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 5 zincir çekip tığa iki kez ip dolayıp trabzan yapalım. Yanından devam ederek aralarda 1 zincir çekerek tığa iki kez ip dolayarak 14 trabzan yapalım.

3.tur : 4 zincir çekip aynı yere yanına tığa iki kez ip dolayarak 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip Diğer yuvaya atlayıp. ( 1 zincir ile yaptığımız.) aynı şekilde 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

4.tur : 1 zincir çekelim. Bir önceki turda ördüğümüz 3. zincirin 2.sine sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip diğer yuvanın 2. zincirine sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekip aynı şekilde diğer yuvaya sık iğne ile batalım. Hiç zincir çekmeden tığa 2 kez ip dolayalım ve diğer yuvaya 4 trabzan yapalım. 4 zincir çekip aynı yere aynı şekilde 4 trabzan daha yapalım. Bir sonraki yuvanın içine 2. zincire sık iğne ile batalım. Ve 5 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Motif yapılışı bu kadar arkadaşlar. Aşağıda şemada nasıl eklendiğini nokta ile işaretli yerlerden görebilirsiniz. Motifin yapılışını şema ile de takip edebilirsiniz.

Ebruli İple Motifli Şal Yapılışı 2

Tüm motifleri örüp birleştirdikten sonra kenar kısmına trabzanlar ile süsleyebilirsiniz.

Ebruli İple Motifli Şal Yapılışı

Ebruli İple Motifli Şal Yapılışı 1

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-zhenshchin/sharf-snud-palantin/tsvetochnyj-palantin-kryuchkom

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler