Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Video Anlatımlı Açılı Şal Modeli Örülüşü

Anlatımlı şal modellerine devam ediyoruz. Şimdi anlatacağımız şal modeli açılı olarak ilerliyor, kolay olabilmesi adına videolu şal anlatımı da mevcut. Çok basit bir model ama oldukça şık. Tek bir çile iple örebileceğiniz bir model. Şal , örgü fular, örgü boyunluk olarak kullanabileceğiniz çok kolay ve gösterişli bir model. İster tek renk , ister ebrulu iplerle . Nasıl isterseniz öyle örebilirsiniz.

Örgü Açılı Şal Modeli Nasıl Yapılır ?

Bu model 7 nin katlarından 4 fazla zincir çekilerek yapılır. Yani 11 zincir gibi 18 zincir sayısı gibi. Şalı örerken bir kenarından arttırıyoruz. Bir kenarından eksiltme yapıyoruz. Böylece şal açı kazanmış oluyor. İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayalım.

1.tur : İstediğimiz uzunlukta zincir çektikten sonra. 7 + 4 olacak şekilde 4. zincir üzerine ikili trabzan yapalım. 5 zincir çekelim alttan 5 zincir atlayıp 6. zincir üzerine aynı şekilde ipe  ikili trabzan yapalım. Hiç zincir çekmeden yanındaki ilmeğe aynı şekilde bir trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim. Sıra sonuna geldiğimizde yaptığımız iki trabzanın son ilmeklerini birlikte örelim.

2.tur : Dönelim. İlk ilmek içerisine ikili trabzan yapalım. Aynı yere Aynı şekilde aynı yere  bir trabzan daha yapalım. 5 zincir çekip bir önceki trabzanın hemen önündeki zincir içine trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğe bir trbazan daha yapalım. Sıra sonuna kadar. Sıra sonunda yaptığımız iki trabzanın son ilmeklerini beraber örelim.

Bu şekilde turları tekrar ederek örmeye devam ediyoruz. Aşağıdaki grafik sizin için örmenizde yardımcı olacaktır.

Örgü Açılı Şal Modeli Yapılışı

Örgü Açılı Şal Modeli Yapılışı 1

Örgü Açılı Şal Modeli Yapılışı 5

Örgü Açılı Şal Modeli Yapılışı 2

Örgü Açılı Şal Modeli Yapılışı 4

Aşağıda yine sizlere videolu çekimini yayınladık. Sizlere kolaylık sağlayacaktır.

 

Benzer İçerikler
One thought on “Video Anlatımlı Açılı Şal Modeli Örülüşü”
  1. sinem dedi ki:

    çok güzel kendime hepsini yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler