Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Modelleri Tığ İşi

Sizlere şemalı çok şık bir şal modelleri yapılışı hazırladık. Beğeneceğinizi düşünüyorum. Şemalı olarak anlatımı mevcut. Sizlere şemada kullanılan sembollerin anlamlarını vereceğim. Sizde rahatlıkla örebilirsiniz. Kolay örgü modellerinden ama çok şık duruyor. Kovboy şal yapılışına benziyor biraz. Renk olarak , kullanılan örnekler olarak.  Püsküllerle süslediğimiz çok güzel bir örnek. Şal modellerini bu şekilde şallarınızı süsleyebilirsiniz. Türkan Şoray kirpiği örneği tığla yapılan modelde çok güzel oluyor. İster kenar kısmı için püsküller , örümcekler yapabilirsiniz. Daha fazla şal modelleri için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. Tığ işi şal örnekleri ve şiş ile yapılmış şal modelleri ve daha fazlası tabi ki sitemizde mevcut.

Tığ İşi Şal Yapımı

Modelin yapılışına önce şemalar ile başlayalım. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Pamuklu , merserize , angora ipler kullanabilirsiniz. Alacağınız, kullanacağınız iplere uygun tığlar kullanabilirsiniz.

Şal Modelleri Tığ İşi 1

Şal Modelleri Tığ İşi

Şalı üstten zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra şemayı takip ederek aşağı doğru örmeye başlıyoruz. Şemada daire zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. X lar ise sık iğneyi. Şemanın üzerinde zincir sayıları veriliyor. Ve yine şemanın uzunluk ve genişliğine dair bilgide mevcut. Ananas örgü modeli veya ismi badem örgü modeli olan örnek ile yapılan çok güzel bir örnek. Ananas örgü modeli birçok örnekte kullanılıyor. Ve her örneğe çok yakışıyor. Şimdi bu örneğin , şemanın uygulandığında ne kadar güzel durduğuna bakalım.

Şal Modelleri Tığ İşi 2

Şal Modelleri Tığ İşi 7

Şal Modelleri Tığ İşi 4

Şal Modelleri Tığ İşi 5

Şal Modelleri Tığ İşi 6

Şal Modelleri Tığ İşi 3

Kaynak : http://yiliancn.blog.163.com/blog/static/231938012010102204812497/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler