Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boğazlı Panço Nasıl Yapılır?

Kendinize , çocuklarınıza uygulayacağınız  çok zarif bir panço modeli. Atkı – şal modeli de diyebiliriz. Yapılışını sizlere videolu olarak anlatacağız. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Teknik bilgileri verdik. Kaç ilmekle başlamanız gerektiğiniz. Bu şık boyunluk modelini örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz. Şal modelleri arasına örülecekler listesine ekleyebilirsiniz. Şiş örgü modelleri arayanlar yazımızı incelemeliler. Satış yapanlar içinde güzel bir model.

Boğazlı Panço Yapılışı

Model yapılışı kolay. Alize Lanagold kullanıyoruz. Ve 4 mm misinalı dairesel şiş. Şişe 74 ilmek atarak başlıyoruz. 18 cm 2 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. Bu kısım boğazı oluşturuyor. Şimdi şal kısmına geçiyoruz. Örgüyü 4 parçaya bölüyoruz. Köşe kısımlardan 2 şer ilmek artırma yapıyoruz. Şişe ilmek dolayarak köşe oluşturup artırma yapıyoruz. İstediğimiz uzunluğa geldikten sonra tekrar 2 düz 2 ters ile lastik örüyoruz. Ve ortaya çok şık bir panço çıkıyor.

Yapılışını , artırmaları videoda ayrıntılı bir şeklide görebilirsiniz. Eğer takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Sizlerde yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler