Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır?

Aşk dolu güzel bir şal yapımı tarifimiz var sırada. Modelin yapılışını sizlere şemalı ve videolu olarak vereceğiz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden güzel bir örnek. Kalpli birçok örgü modelinden bahsetmiştik. Kalpli battaniye yapımı çok sevilen modellerimizden. Bugünde kalplerden oluşan şık bir şal modelleri yapıyoruz. Birçok örgünüzde kullanacağınız şal gerdirme işleminden bahsetmek istiyorum sizlere. Yapılışını videolu olarak paylaşmıştık. Ördüğünüz şallarda, yeleklerde kullanabilirsiniz. Bir çok örgünüzde ütü olmadan istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Çeyizlik dantel modelleri arıyorsanız estonya dantel şal yapılışını da yapabilirsiniz.

Tığ İşi Kalp Şal Yapılışı

Modelde angora iplik ve 5 mm tığ kullanılmıştır. Birazdan sizlere modelin şemasını vermek istiyorum. Şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Önce birkaç detaydan bahsetmek istiyorum. Kalpler çapraz olarak ilk sırayı tamamlıyorsunuz. Daha sonra ikinci sırayı. Şal bu şekilde örülüyor. Grafikte bu dönmeler gösterilmemiştir. Resimdeki modelimizde ilk sırada 14 kalp kullanılmıştır . Sizler istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki gibi istediğiniz uzunlukta örüyorsunuz. Daha sonra şemada gösterildiği gibi çapraz olarak 2. sırayı örüyorsunuz.

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır? 2

Şimdi şemayı görelim.

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır? 1

Şemada üçgen ile gösterilen kısımlar tur başlangıçlarını temsil ediyor. Daireler zinciri. Uzun çizgiler trabzanı. Uzun çizgiler üzerinde paralel olan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayacağınız temsil ediyor.  Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Ve bittiğinde çok güzel görünüyor. Sizde kendiniz için örebilirsiniz. Sevdiklerinize örüp hediye edebilirsiniz.

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır? 6

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır?

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır? 3

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır? 5

Videolu, Kalp Şal Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : www.dearestdebi.com/crochet-love-triangle-shawl

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler