Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zincir Şal Modelleri

Çok kolay bir şal modeli tarifi hazırladık. Zincir şal modelleri herkes için kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar için, kolay modeller arayanlar için süper ve kolay bir model. Kafeslerle yaptığımız güzel bir şal. Kafeslerin içinde ip geçirerek ekose şala da çevirebilirsiniz. Ekose etol şal modeli yapılışında detaylarına ulaşabilirsiniz. Ekose örgü atkı yapılışı kolay bir model ve istediğiniz renk uygulamasını yapabilirsiniz. Örgü modellerinde yeleklerde, hırkalarda da kullanabilirsiniz. Şimdi zincir şal modellerinin yapılışı detaylarına geçelim. Tığ işi ile ördüğümüz bu modelin şemasını görelim.

Basit Şal Modelleri ve Yapılışı

Zincir şal modellerinin yapılışını yani boyutlarını istediğiniz genişlikte ve uzunlukta örebilirsiniz. Çocuklarınız için ördüğünüzde ebatları daha küçük yapabilirsiniz. Modeldeki iplik 3 mm tığa uygun yünlü bir iplik ile örülmüş. Sizler elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz.

Şalın boyutlarını aşağıdaki cm ölçülerinde örebilirsiniz. Cm ölçüleri verilmiş. Ve zincir sayıları da verilmiş.

Zincir Şal Modelleri 2

Şal için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz. Zincir ve kafeslerden oluşuyor şal. Kenar oyası modeli olarak farklı örnekleri de kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü modellerini de kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile kenarlarını örebilirsiniz.

Zincir Şal Modelleri

Oldukça kolay bir şal. Orta kısmı tığ işi kafeslerden, kenar modeli ise 1 düz 1 ters lastik örgü modelinden oluşuyor. Şalın nasıl göründüğünü merak ediyorsunuz değil mi. 3 farklı renk uygulaması ile örülmüş örneklerini ve şalın son halini görelim. İyi seyirler.

Zincir Şal Modelleri 1

Zincir Şal Modelleri 5

Zincir Şal Modelleri 4

Zincir Şal Modelleri 6

Zincir Şal Modelleri 8

Zincir Şal Modelleri 3

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7828

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler