Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri

Atkı modelleri olarak, boyunluk modelleri olarak, şal modelleri olarak kullanacağınız güzel ve kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Tığ ile yapılmış zarif bir model. Zaman zaman sizlere örgü şal örnekleri videolu anlatımlı modeller hazırladığımız gibi , resimli modeller de hazırlıyoruz. Bugünkü modelimiz resimli bir model. Ve şemalı. En yeni şal modelleri ve yapılışlarını hazırlamaya , anlatımlı olarak vermeye çalışıyoruz. Mesela ters başak örgü modeli şal nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. İki farklı modelin birleşmesinden oluşan çok güzel bir şaldı. Sizde beğendiğiniz modelleri o şekilde birleştirerek şallar örebilirsiniz. Şemalı şal yapılışı da çok zarif , çok  sevilen örneklerden. Yurt dışında çok örülüyor bu model. Şimdi zorlanmadan öreceğiniz , istediğiniz ölçülerde yapacağınız güzel bir şalın yapılışına geçelim.

Kolay Şal Örme Modelleri

Şema ile başlıyoruz modelimize. Modelde verdiğimiz boyutlar 32 cm genişliğinde , 120 cm uzunluğunda bir şal. Yünlü ve akrilik karışımı bir ip ile örüldü. Ajurlu kısımlardan isterseniz kurdele geçirebilirsiniz.

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri

Modele zincir çekerek başlayalım.

1.tur : 1 zincir çek , 1 zincir atla, sık iğne ile bat olarak turu tamamlayalım.

2.tur : Bu turu 5 zincir çek 2. sık iğne üzerine sık iğne ile bat olarak örelim.

3.tur : Şimdi ise 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 5 zincirin ortasına batarak sık iğne yapalım. Turu bu şekilde tamamlayalım.

4.tur : 3. turu tekrar edelim.

5.tur : Bir önceki turda yaptığımız sık iğnelerin üzerine aynı yere trabzan, 1 zincir, trabzan yapalım.

6.tur : 3 zincir ile başlayalım. Yanına trabzan yapalım. Bu turu 1 zincirlerin üzerine batarak ve aralarda 3 zincir çekerek trabzanlarla tamamlayalım.

7.tur : 3 turu tekrar edelim.

8.tur : 4. turu tekrar edelim.

9.tur : Bu turda sık iğnelerin üzerine aralarda 1 zincir çekerek 5 trabzan yapalım. Bir sonraki sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

10.tur : 4 zincir çekelim. 5 trabzan yaptığımız kısmın 2. zincirine sık iğne ile batalım. 1 zincir çekip bir sonraki zincire sık iğne ile batalım. 4 zincir çekelim. 5 trabzanın 2. zincirine sık iğne ile batalım. 1 zincir çekip bir sonrakine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar örelim.

Şalın yapılışı bu şekilde , 2. turdan başlayarak istediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyorsunuz. Kenar oyasını örüp şalı bitiriyorsunuz.

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 1

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 2

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 3

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 4

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 5

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 6

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 7

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 9

Kolay Örgü Şal Yapma Modelleri 8

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/22825.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler