Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şemalı Şal Yapılışı

Şemalı şal modelleri arasına bir yeni örnek daha ekliyoruz. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemada kullanılan sembollerin anlamlarını vereceğiz. Ve rahatlıkla örebileceksiniz. Çeyizlik şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Tığ işi örgü modeli ile yapılmış güzel bir şal. Birkaç renk uygulamasını da görebilirsiniz yazının içeriğinde. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Şiş örgü şal modelleri arıyorsanız meşe yaprakları şal modeli güzel bir örnek. Tığ örgü modellerinden vazgeçemeyenler kalp şal nasıl yapılır yazımızı inceleyerek yapabilirler. Krokodil şal modelleri de çok şık oluyor. Ve her türlü örgüde kullanabiliyorsunuz.

Şemalı Tığ İşi Şal Nasıl Yapılır ?

Modeli beğendiğiniz ipliklerle örebilirsiniz. Akrilik iplikler olabilir, yünlü iplikler olabilir. Ve aldığınız örmek istediğiniz iplere uygun tığ tercihi yapabilirsiniz. Modelin her zaman olduğu gibi sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Şemanın hemen altında sembollerin ne anlama geldiğini bulacaksınız.

Şemalı Şal Yapılışı 21

Şemada halkalar zinciri, noktalar sık iğneyi uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan paralel çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamız gerektiğini gösteriyor. Şema ortadan başlayıp artırarak üçgen şal modelleri halini alıyor. Şimdi resimli olarak şalın başlangıç kısmı yapılışını görelim.

Şemalı Şal Yapılışı 5

Şemalı Şal Yapılışı 6

Şemalı Şal Yapılışı 7

Şemalı Şal Yapılışı 8

Şemalı Şal Yapılışı 9

Şemalı Şal Yapılışı 10

Şemalı Şal Yapılışı 11

Şalın başlangıcını yaptık. Bundan sonra şemadan takip ederek örebiliriz. Kenar oyası örmek isterseniz aşağıdaki resme bakarak yapabilirsiniz.

Şemalı Şal Yapılışı 4

Şimdi şalımızı bitirdik. Nasıl göründüğünü bakalım. Zor gibi görünebilir. Ama kolay bir model. Tek yapmanız gereken ipi ve tığı alıp şala başlamak . Zor olmadığını göreceksiniz.

Şemalı Şal Yapılışı 1

Şemalı Şal Yapılışı 2

Şemalı Şal Yapılışı 3

Şemalı Şal Yapılışı 12

Şemalı Şal Yapılışı 13

Şemalı Şal Yapılışı 14

Şemalı Şal Yapılışı 16

Şemalı Şal Yapılışı 17

Şemalı Şal Yapılışı 18

Şemalı Şal Yapılışı 19

Şemalı Şal Yapılışı 20

Şemalı Şal Yapılışı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/irina095/post341444304/

https://www.stranamam.ru/post/10512184/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Şemalı Şal Yapılışı”
  1. aslı akçin dedi ki:

    benbunu ikizlerime paTANİYEDEMİ,ŞTİM ŞAL DEĞİL
    NASILOLUCAK ÖLÇÜLERİPEKİ BİRAYLIKTAN ONAYLIĞA KADARİKİZLER ” KENDİELİMLE ÖRERSEM DEĞERİMARTARYA BELKİ, YENİNESİLLDENHENÜZHABERDARDEĞİLİMDE” BWENKÜÇÖÜKYTEYZEMÖYLEYAPMIŞTIMDA.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler