Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örnekleri Yapımı

Yuvarlak motifli şal örnekleri yapımı var sırada. Batik iplerle örülmüş çok güzel bir örnek. Şal örnekleri yapımı için krem renklerinde sade renk ipler de çok güzel duracaktır. Açık pembe tonları da güzel durur. Yada modeldeki gibi batik ipleri tercih edebilirsiniz. Örgü şal modellerinde renk ve ip seçeneği oldukça fazla. Beğendiklerinizi örebilirsiniz. En yeni en mükemmel şal tariflerini hazırlamaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz değişik bir model olan el örgüsü omuz şalı da çok güzel bir örnek. Kullanışlı modeli günlük kullanımlarınız için tercih edebilirsiniz. Örgü boyunluk modelleri, örgü fular modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Şalın uzunluk ve genişliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yeni modelimiz olan şal örnekleri yapımına geçelim.

Örgü Şal Modeller Kolay

Yuvarlak motifli, batik iple örülmüş kolay bir şal tarifi var sırada. 6 turda motifi tamamlıyor ve şalımızı örüyoruz. Bir motifin yaklaşık boyutları 14 cm civarında. Bu ölçüler kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. Hemen şemamıza geçelim. Şal örnekleri yapımına başlayalım.

Şal Örnekleri Yapımı 1

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

2.tur : 3 zincir ile başlayıp devam ederek 23 trabzan yapıyoruz.

3.tur : Yine 3 zincir ile başlayıp aralarda 1 zincir çekerek her trabzanın üzerine  trabzan yapıyoruz.

4.tur : Bu turda 8 zincir ile başlıyoruz. Tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Ve her trabzan üzerine batıyor ve aralarda 3 zincir çekiyoruz.

5.tur : Şimdi ise trabzanların üzerine 6 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Tüm trabzanların üzerine aynı fıstıktan yapıyoruz. Diğer bir trabzana geçerken 5 zincir çekiyoruz.

6.tur : Bu turda 7 zincir çekerek bir önceki turda yaptığımız zincirlerin ortasına batıyoruz.

Motifimizin yapılışı bu kadar. Motifleri birbirine son turda ekleyebilirsiniz. Şalımız bittiğinde gerdirme işlemi yapıyoruz. Önce şal gerdirme nasıl yapılır onu izleyelim. Hemen ardından şalın bitmiş haline bakalım.

Şal Örnekleri Yapımı 4

Şal Örnekleri Yapımı 2

Şal Örnekleri Yapımı 3

Şal Örnekleri Yapımı

Şal Örnekleri Yapımı 9

Şal Örnekleri Yapımı 8

Şal Örnekleri Yapımı 7

Şal Örnekleri Yapımı 5

Şal Örnekleri Yapımı 6

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6566

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler