Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Yeni En Mükemmel Şal Tarifleri

Etol şal modellerine örnek kenarı oyalı güzel bir tarif. Şal tariflerini sizde böyle kenar oyası modelleri ile kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerinin kenarında kullanılan oyadan dantel havlu kenarı modelleri örmüştüm. Şalın kenarına da harika olmuş. Sizde beğendiğiniz bir kenar oyasını şalın etrafına püskül takmak yerine oya örebilirsiniz. Şal tarifleri için sizlere şema hazırladık. Trabzan ve kafeslerden, zincirlerden oluşuyor. Kolay ve şık bir örnek. Dikdörtgen şal yapımı anlatımlı modelde şema okumalarında aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Etol şal modelleri ve yapılışı için simli ipler, angora iplerle örebilirsiniz. Harika duruyor. Şal örnekleri tariflerinin boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü atkı modelleri olarak da kullanılabilir. Daha ince örülerek örgü fular modelleri olarak da. Şimdi yeni model şal tariflerinin yapılışına geçelim.

Şal Yapımı Tarifleri

35 cm genişliğinde 180 cm uzunluğunda örülmüş harika bir şal. 2.5 mm tığ ile örülmüş. Bu ölçülere uyan iplerle şalı örebilirsiniz. Şal tariflerinin renk seçiminde gri kullanılmış. Kaşmir bir iplik kullanılmış. Bu örnekten güzel yelek modelleri olur. Kenarı kısımlarına yine aynı kenar oyası örülebilir. Şalı örerken isterseniz zevkinize göre değişiklikler yapabilirsiniz. Şal tariflerinde kullanacağımız şemayı inceleyelim.

Şal Tarifleri 2

Şalda daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Artılar ise sık iğne. Bu sembollere göre örebilirsiniz. Mesela şemeda 13 ( +4 ) zincirli kısımdan örerek havlu kenarı olarak kullanabilirsiniz. Veya 13 ve katları +4 zincir çekerek şalda da örebilirsiniz. Şimdi şalımızın örüldükten sonraki son haline bir göz atalım. Tabi şal bittiğinde gerdirme işlemi yapmayı unutmayalım.

Şal Tarifleri 8

Şal Tarifleri 4

Şal Tarifleri

Şal Tarifleri 1

Şal Tarifleri 7

Şal Tarifleri 6

Şal Tarifleri 3

Şal Tarifleri 5

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler