Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı

Geçtiğimiz günlerde üçgen şal yapımı tığla olan modeli paylaşmıştık. Bugün aynı modelin dikdörtgen olarak örmüş modelini paylaşıyoruz. İstediğiniz modeli örebilirsiniz. Aynı renkle örülmüş dikdörtgen şal yapımı anlatımlı model. Tek renkle veya batik iplerle örebilirsiniz. Bu model patik iple çok güzel olmuş. Alize angora şal modellerinin harika renkleri var. Batik iplerde kullanabilirsiniz. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışı olarak çok ördüğümüz birçok model var. Önceki yazılardan tığ işi veya şiş örgü modeli ile örnekler var. Firkete ile tığ ile motiflerle yapılmış birçok örgü tarifimiz var. Sizde beğendiklerinizi örebilir çeyizleriniz için veya günlük kullanımlarınız için yapabilirsiniz. Dikdörtgen şal modellerinden çok beğeneceğinizi düşündüğümüz modelin yapılışına geçelim.

Dikdörtgen Şal Modelleri Örgü

Batik iple örülmüş harika bir şal tarifi daha. Hem şemalı olarak hazırladık hemde resimlerle yapılışı hazır. Keyifle örebilirsiniz. Trabzan ve kafeslerle yapılıyor model. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Uç kısımlarına püsküller takabilirsiniz. Önce dikdörtgen şal yapımı anlatımlı modelin şeması ile başlayalım. Resimdeki şal 38 cm genişliğinde örülmüş.

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 9

Şimdi şalımızı resimlerle nasıl örüldüğünü görme zamanı.

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 1

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 8

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 2

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 3

Çok güzel oldu. Şalımız bittiğinde gerdirme işlemi yapıyoruz. Bu tekniği birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Ütü derdi olmadan uygulanan güzel bir teknik.

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 7

Özellikle şallarda gerdirme işlemi çok güzel duruyor. Şekilde verebiliyorsunuz şalınıza. Elinizde yıkama işlemi yaptığınızda şalı tekrar gerdirmeye gerek kalmıyor. Dikdörtgen şal yapımı anlatımlı modelin detaylarını, anlatımını inceledik. Şimdi son halini, duruşunu görelim.

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 6

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 5

Diktörtgen Şal Yapımı Anlatımlı 4

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler