Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Şal Yapımı Tığla

Üçgen şal yapımı örneklerinden süper bir model daha. Tek renk veya batik iplerle örülmüş en güzel örneklerden. Üçgen şal yapımı tığla olan modelin tüm aşamalarını sizlere adım adım hazırladık. Trabzan ve kafeslerle yapılan çok güzel bir model. Örgü şal modellerinin en güzel örneklerini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Şalı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Üçgen şal yapımı videosu maalesef yok. Sadece anlatımını resimlerle hazırladık. Üçgen şal modelleri ile aynı oranda etol şal modelleri ve yapılışını da çok örüyoruz. Alize angora gold şal modelleri için batik ipleri kullanabilirsiniz. Harika renkler var batik iplerde. Beğendiğiniz renklerle örebilirsiniz. Üçgen şal yapımı tığla olan güzel modelin detaylı yapılışına geçelim.

Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı

Üçgen şal modeli kenarı oyalı çok güzel bir örnek. Sizde beğendiğiniz kenar oyası modellerini kullanabilirsiniz. Üçgen şal yapımı tığla örülmüş bir örnek. 2.5 mm tığ kullanılmış. Bu tığ ölçülerine uyan ipleri kullanabilirsiniz. Şalın ölçüleri uzunluk 187 cm, yükseklik 93 cm. Siz istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Üçgen şal yapımı tığla olan güzel modele geçelim.

19 zincir çekip üzerine 16 trabzan yapalım. 3 zincir çekip dönelim ve resimdeki gibi kafesleri oluşturalım. Kafes, dolgu, kafes, dolgu şeklinde ilerleyelim. 2 sıra kafes, 3 sıra dolgu olacak.

Üçgen Şal Yapımı Tığla 6

Üçgen Şal Yapımı Tığla 5

Üçgen Şal Yapımı Tığla 4

Üçgen Şal Yapımı Tığla 7

Üçgen Şal Yapımı Tığla 9

3. dolgu sırasında 18 zincir çekiyor ve tekrar üzerine 16 trabzan yaparak ilerleyelim. Kenar bitirmeleri de yarım üçgen olarak örüyoruz.

Üçgen Şal Yapımı Tığla 8

Üçgen Şal Yapımı Tığla 10

Üçgen Şal Yapımı Tığla 11

Üçgen Şal Yapımı Tığla 14

Üçgen Şal Yapımı Tığla 15

Üçgen Şal Yapımı Tığla 13

Üçgen Şal Yapımı Tığla 16

Üçgen Şal Yapımı Tığla 18

Üçgen Şal Yapımı Tığla 17

Üçgen Şal Yapımı Tığla 20

Üçgen Şal Yapımı Tığla 21

Üçgen Şal Yapımı Tığla 19

Tüm şalı bitirdikten sonra beğendiğimiz bir kenar oyasını örerek şalı tamamlıyoruz. Böyle bir kenar oyası kullanabilirsiniz. Ve şala en son gerdirme işlemi yapıyoruz. Ve şal hazır.

Üçgen Şal Yapımı Tığla 25

Üçgen Şal Yapımı Tığla 24

Üçgen Şal Yapımı Tığla 23

Üçgen Şal Yapımı Tığla 22

Ve sıra geldi üçgen şal yapımı tığla olan modelin son halini görmeye.

Üçgen Şal Yapımı Tığla

Üçgen Şal Yapımı Tığla 1

Üçgen Şal Yapımı Tığla 2

Üçgen Şal Yapımı Tığla 3

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler