Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Krokodil Şal Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere krokodil şal nasıl yapılır resimli anlatım ile hazırladık. Krokodil örgü modelini her alanda kullanabilirsiniz. Kazak modellerinde kullanabilirsiniz, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Atkı modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü çam ağacı yapımında kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi yapımında kullanabilirsiniz. Daha önce sizlere krokodil örgü modeli yapımını ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Bugün şemalı anlatımını sizlere sunuyoruz. Daha önceki yazılarımızı takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Kolay bir model ama oldukça şık. Birçok örgüde kullanılan zarif bir model.

Resimli Krokodil Şal Modelinin Yapılışı

Üst tarafta da belirttiğim gibi daha önce krokodil örgü nasıl yapılır bahsetmiştik. Şimdi sizlere zarif bir şal modelleri paylaşıyoruz. Sizlere şemasını vereceğiz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Angora ipliklerle, bebe yünleri ile, pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Sevdiğiniz , beğendiğiniz ipleri ve aldığınız iplere uygun tığ tercih ederek örebilirsiniz. Şimdi sizlere şemasını vermek istiyoruz. Üçgen şal modeli olarak da yapabilirsiniz. Dikdörtgen şal modeli olarak da. Her iki modelin de şemasını vereceğiz. Önce üçgen şalın şemasını göreceksiniz. Hemen altında da dikdörtgen şalın şemasını göreceksiniz.

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ? 3

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ? 4

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ? 6

5 zincir çekerek başlıyoruz. Halka oluşturuyoruz. 3. zincir çekip halka üzerine  4 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. 4 zincir çekip dönüyoruz. Hemen dibine 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip halka üzerine birleşim yerine trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip en başta 3 zincir çektiğimiz kısma geliyoruz ve 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Yuvaları hazırladık şimdi üzerlerine 5 trabzan 1 zincir 5 trabzan ile dolgu kısımlarını yapıyoruz.

Kalan kısmı üstte verdiğimiz şemaya göre takip ederek yapabilirsiniz. Ve bittiğinde şahane görüyor. Mavi renkle de çok güzel olmuş.

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ? 5

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ? 2

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ? 1

Krokodil Şal Nasıl Yapılır ?

Kaynak : refankosmetika

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Krokodil Şal Nasıl Yapılır?”
  1. asl akçin dedi ki:

    harikasınız bunlaraemekvbvermekbüyük mesledir bunu8 becerenelere hep hayrankalmışımdır inşlah bendebebeklrerime ablasına şalörü-ce*iminşlalah. her dini bayramda suböreğive baklava yamakadetimiz dir. ironadeti
    deuyanduymayaniltesinemi……aslı akçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler