Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Şerit Dantel Yapılışı

Çiçekli şerit dantel yapılışı hazırladık. Birçok örgüde kullanacağımız dantel modellerinden. Örgü yelek modellerinde, etol şal modellerinde, bebek battaniyesinde, örgü runner modellerinde, örgü paspas modellerinde, örgü amerikan servis modellerinde kullanabiliriz. Şerit şerit ördüğümüz için her modele her ölçüye uyarlamak kolay olacak. Rengiyle modeliyle çok hoş dikkat çeken bir örnek. Bu modelin üst kısmını tamamlayarak dantel havlu kenarı modellerinde, dantel pike modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok hoş olacaktır. Klasik renk beyaz dantel ipleriyle örebilirsiniz. Pamuklu ipler, merserize iplerle farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modellerinde de kullanılabilecek bir örnek.

Şerit dantel yapılışı çok amaçlı örgülerden. Uyarlanarak birçok modelde kullanılabilir. Mesela evdeki yarım ipleri değerlendirme örneği hazırlamıştık. Orada olduğu gibi güzel bir battaniye yapımında kullanabiliriz. Dantel örnekleri yeni modelleri runnerler, masa örtülerinde de kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde yeni model nişan yüzüğü havlu kenarı paylaşmıştık. Oradaki modeli de birçok tasarımınızda kullanabilirsiniz.

Çiçekli Şerit Dantel Nasıl Örülür?

Fıstıklı yapraklarıyla sıra sıra duran çiçekli çok hoş bir örnek. Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok modelde kullanabiliriz. Çok güzel bebek yelekleri, örgü bebek elbise modelleri, örgü etek modelleri örebiliriz. diktiğimiz bir kıyafeti süslemek için kullanabiliriz. Bence şahane olur. Sizce nasıl olur.

Çiçekli Şerit Dantel Yapılışı 1

Çiçekli Şerit Dantel Yapılışı 2

Çiçekli Şerit Dantel Yapılışı

Çiçekli Şerit Dantel Yapılışı 3

Çiçekli Şerit Dantel Yapılışı 4

Çiçekli şerit dantel yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Mükemmel değil mi. Son olarak videoyu izleyip örneği öğrenelim. Sonrasında istediğimiz modelde kullanabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler