Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Örnekleri Yeni

Havlu kenarı modellerinde , dantel etek modellerinde, dantel tunik, elbise modellerinde, dantel seccade modellerinde ve daha birçok yerde kullanabilirsiniz. Dantel örnekleri yeni bir modelin yapılışını hazırladık. Uzun şerit halinde örülüyor. Tek parça bırakarak havlu kenarı olarak yapabilirsiniz. Veye istediğiniz örgüye göre yan yana motifleri ekleyerek istediğiniz genişlikte uzunlukta örebilirsiniz. Dantel yatak örtüsü modelleri içinde oldukça iyi. Yapılışını sizlere şemalı ve resimli olarak vereceğiz. Takıldığınız bir konu olursa yer belirterek sorabilirsiniz. Yeni havlu kenarı örnekleri olarak yapabilirsiniz demiştik az önce. Dilerseniz pike modelleri olarak da yapabilirsiniz. Pikeyi nasıl yapsam diye düşünüyorsanız daha önce sizlere fikir verecek +100 pike dantel örnekleri galerisi hazırlamıştık. Oradan kendinize fikir edinebilirsiniz. Bu şekilde örnekleri çoğaltabiliriz.

Güzel Dantel Örnekleri

Az önce birçok modelde kullanacağınız bir örneğin yapılışını paylaşacağımızı anlatmıştık. Şimdi modelin nasıl yapılacağına dair sizlere şemayı verelim.

Dantel Örnekleri Yeni 1

Daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı , x lar ise sık iğneyi temsil ediyor. Yapılışı oldukça kolay. Ortadan başlayıp uzun bir şerit halinde örüyorsunuz. Örmek istediğiniz modele göre dantelin uzunluğunu belirliyorsanız. Havlu kenarı yapacaksanız havlunun boyuna göre, yatak örtüsü yapacaksanız daha uzun. Şimdi dantel örnekleri yeni modelin yapılışını resimli olarak görelim.

Çok güzel öyle değil mi. İster renkli, ister tek renk.

Dantel Örnekleri Yeni

Dantel Örnekleri Yeni 14

Dantel Örnekleri Yeni 15

Dantel Örnekleri Yeni 16

Dantel Örnekleri Yeni 17

Kaynak : https://mypicot.com/3038.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler