Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları

Dantel örneklerinden dünyanın en çok beğenilen en güzel dantel şemalarını hazırladık. Beğendiğiniz şemaları beğendiğiniz iplerle örerek ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Dantel şemalarını birçok iple örebilirsiniz. Mesela ince pamuklu iplerle yuvarlak dantel modelleri olarak örüp yatak odası takımı, sehpa örtüsü gibi kullanabilirsiniz. Orta kalınlıkta iplerle örerek dantel runner modelleri, örgü amerikan servis modelleri olarak kullanabiliriz. Çanta süslemek için kasnak duvar süsü modellerinde, kıyafet süslemelerinde kullanabiliriz. Daha kalın iplerle örerek örgü paspas modellerinde kullanabiliriz. Dantel modellerinde şemaları takip ederek çok model çıkartıyoruz. Usta örgücüler gördükleri dantel modelini görmesiyle örneği çıkartması bir oluyor.

Daha önce de şemalı dantellerden bahsetmiştik. Şemalı örgülerde birçok paylaşımlarımız oldu. Mesela uç dantel şemaları pike olarak havlu kenarı olarak kullanacağımız dantellerle dolu. 80 + şemalı dantel örnekleri ve modelleri etekler, elbiseler, masa örtüleri, runnerler, battaniyeler, bluzlar gibi birçok örneğin yapılışıyla dolu. Her zamanki gibi daha fazla model için mimuu.com ana sayfaya bekleriz. Şimdi çok beğenilen en güzel dantel şemalarını inceleyelim.

Şemalı Dantel Modelleri

Çok beğenilen en güzel dantel şemalarını bir araya topladık. Birçok farklı iple birçok modelde kullanacağımız dantel örnekleriyle dolu harika bir galeri. Bazı modellerin nasıl durduğunu da göreceğiz. Maalesef hepsinin nasıl durduğunu gösteren fotoğraflarımız yok.

İlk olarak şemalarda kullanılan sembollerden bahsedelim. Dantel şemaları nasıl okunur derseniz tığ işinde  +, x sık iğne anlamında kullanılır. 0 ise zincir anlamında. Uzun çizgiler trabzan. Eğer uzun çizgiler üzerinde tekrar çizgiler varsa tığa kaç kez ip dolayarak yapacağımız trabzanlardan  bahseder. T ise tekli trabzandır. Bu bilgiler ışığında şemalarımızı rahatlıkla okuyabiliriz.

İkinci olarak birkaç modelin nasıl durduğuna bakalım.

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 74

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 74

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 67

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 44

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 39

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 33

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 7

Çok Beğenilen En Güzel Dantel Şemaları 3

Sıra geldi şemaları incelemeye. Birbirinden güzel çeşit çeşit şemalar.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler