Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ananas Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işinden çok güzel bir örnek daha hazırladık. Ananas örgü modeli yapılışını yine şemalı ve bol resimli olarak hazırladık. Ananas örgü modelinden değişir birçok örnek var. Dilim dilim örülen ve 2 . dilime şeride geçtiğimizde ekleyerek devam edeceğiz. Ananas örgü modelinden şallar, bluzlar, şemsiyeler, kırlentler ördük. Tığ işi ananas modelinden hırkalar ördük. Ananas örgü çanta yapılışı ördük. Pazar çantası olarak, hobi çantası olarak kullanabilirsiniz. Benzer bir modelle örgü etek örmüştük. Yine bu modeli de örgü etek olarak kullanabilirsiniz. Tek renk olarak örebilirsiniz. Her dilimi farklı renklerde örebilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz.

Ananas Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ ile ördüğümüz çok güzel dantel modellerinden bir örnek. Değişik örgü modelleri yapılışını isterseniz şemadan isterseniz de resimlerden takip ederek örebilirsiniz. Dilerseniz hemen şema ile ananas örgü modeli yapılışına geçelim.

Ananas Örgü Modeli Yapılışı

Modelimiz fıstıklı, su taşı örneğinden oluşan çok güzel bir örnek. Şerit şerit ördüğümüz bir tarif. Yelek modellerinde şeritlerin boyunu ayarlayarak örebilirsiniz. Şemada uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Şimdi adım adım resimlerle yapılışına geçelim.

Yapışını inceledik. Yeni bir motifin nasıl başladığını ve nasıl eklendiğini inceledik. Şimdi hem farklı renklerle örülmüş örneklerini, hemde farklı cinste ipliklerle örülmüş örneklerini görebilirsiniz. Her iki şekilde de çok güzel görünüyor.

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 16

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 17

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 18

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 19

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 20

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 21

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 22

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 23

Ananas Örgü Modeli Yapılışı 24

Kaynak : https://mypicot.com/2070.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler