Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı

Yapılışını çok aradım ve sonunda buldum. Dantel örneği yapılışı şemalı çok hoş bir örnek. Dantel örneklerini örgü perde modellerinde, örgü yatak örtüsü modellerinde kullanabiliriz. Dantel masa örtüsü olarak kullanabiliriz. Dantel masa örtüsü örneği olarak çok güzel duracak bir örnek. Motifler tek tek örülebilir. Bütün olarak zincir çekilip şema takip edilerek örülebilir. O şekilde çok zor olacaktır. Tek tek örüp motifleri dikerek birleştirerek örtüyü tamamlayabiliriz. Örgü battaniye yatak örtüsü olarak muhteşem duracak bir örnek. Dantel modellerinde değişik olarak birde bobin danteli var. Bobin danteli nedir nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Ben nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bana motif motif örüp dikmek daha kolay geliyor. Her bir koyu kareyi içi dolu 1 kare olarak düşünüp örebiliriz motifleri. Bu modelden yola çıkarak çeşit çeşit dantel motif örnekleri örüp birleştirerek yatak örtüsü, perde yada masa örtüsü örebiliriz.

Zarif Dantel Modelleri

Dantel örneği yapılışı şemalı olarak hazırlandı. Hem de videolu olarak yapılışını hazırladık. Çok şık, çok güzel. Çeşit çeşit motifin birbirinden farklı motifin bir araya gelerek oluşturduğu bir örtü. Peçete, masa örtüsü, perde, yatak örtüsü, battaniye gibi birçok örneğin yapılışında kullanabiliriz. Model çok güzel. Hemen sizlerle paylaşmak istedim. Yapılışını çok araştırdım. Bulduğum tüm anlatımları sizlerle paşlaştım. Tığ örgüsü bilenler tığ örgüsü örmek isteyenler için harika örnek.

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 2

Şema yukarıdaki gibi. Çok güzel. Her bir kutucuk 1 kare olarak düşünülebilir. Koyu kareler ise içi dolu kutucuklar. Daha önce örnek çıkarttığınız motifleriniz varsa birazdan paylaşacağımız modelden yola çıkarak onları birleştirebilir örtülere çevirebiliriz. Dantel örneği yapılışı şemalı modelin şemasını inceledik. Şimdi örüldüğünde nasıl durduğuna bakalım.

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 10

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 7

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 8

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 9

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 11

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 5

Dantel Örneği Yapılışı Şemalı 6

Şimdi modelimizin yapılışını videolu olarak izleyelim.

Kaynak: https://www.stranamam.ru/post/14580676/

https://m.blog.naver.com/angel200418/221289568570

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler