Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Masa Örtüsü Örneği

Dantel örnekleri ile devam ediyoruz. Bugün çok beğeneceğiniz kolay motiften dantel masa örtüsü örneği tarifi var. Örnek ve renk seçenekleri çok güzel. İsterseniz bebek battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz. Çok güzel örgü modellerinden olmuş renkleri. Sizde sevdiğiniz renkleri örgülerinizde çekinmeden kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre tur sayılarını artırarak masa örtüsünün boyutlarını veya battaniyenin boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Renkli örgü modelleri evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok iyi fikir oluyor. Sevdiğimiz örneklerle örgüler örerek parça ipleri değerlendiriyoruz. Dantel masa örtüsü yapımı için detaylara geçelim.

Dantel Masa Örtüsü Anlatımlı

Evinize renk katacak bir proje daha. Dantel masa örtüsü örneği renkleri ile canlılık, tazelik katacak evinize. İçinizi açacak. Şemalı anlatımı ile çok kolay bir şekilde örüp çok severek kullanacağınız modellerden olacak. Aynı örnek ile örgü amerikan servis modelleri, örgü bardak altlıkları da örebilirsiniz. Bebek battaniyesi modelleri olarak da düşünüp kullanabileceğiniz harika bir örnek. Masa örtüsünün boyutları 86 x 86 cm civarında. Siz ölçüleri kendi öreceğiniz iplere ve masa örtünüze göre belirleyebilirsiniz. Motifimiz merkezden başlıyor kenarlara doğru büyüyerek ilerliyor.

Dantel Masa Örtüsü Örneği 5

Dantel Masa Örtüsü Örneği 6

 

Şema oldukça kolay. Trabanlarla ve zincirle yapıyoruz masa örtümüzü. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Şemada daire incir, x sık iğne, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. 1 tur sık iğne, 1 tur trabzanları yapıp son ilmekleri birlikte örerek tamamlıyorus. 3,5 mm tığ ile uyumlu ipler seçebilirsiniz. İşte masa örtüsünün son hali.

Dantel Masa Örtüsü Örneği 4

Dantel Masa Örtüsü Örneği

Dantel Masa Örtüsü Örneği 3

Dantel Masa Örtüsü Örneği 2

Dantel Masa Örtüsü Örneği 1

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/skatert-letnij-gradient-kryuchkom/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler