Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peçete Kenar Oyaları

Kenar oyası modellerinden çok güzel 2 modelin yapılışını hazırladık. Battaniye kenarı tığlama, sofra bezi tığlama gibi birçok yerde kullanabilirsiniz. Peçete kenar oyaları çok şık oluyor kenarlarına tığ örnekleri uygulandığında. Kumaşlarınıza kanaviçe etamin örneklerinden, kumaş boyama örneklerinden yaptıktan sonra kenar tığ örneklerinden beğendiklerinizi uygulayabilir ve tamamlayabilirsiniz. Pazen battaniye kenarı tığlamada da kullanabilirsiniz. örnekleri. Modellerin yapılışı şemalı. Şemada kullanılan sembollerden sizlere bahsedeceğiz. Rahatlıkla örebileceksiniz. Kenar oyası yapımı için renkli nakış iplerini de kullanabilirsiniz. Renkli pamuklu ipleri de. Modelinize göre renkleri belirleyerek örebilirsiniz. Mimuu.com da birçok kenar oyası paylaştık. Beğendiğiniz örnekleri peçete kenar oyaları olarak yapabilirsiniz.

Kumaş Kenarı Dantel

Peçete Kenar Oyaları 11

Peçete kenar oyalarından çok güzel 2 modelin yapılışını hazırladık. Peçete kumaş boyama ile güzel bir desen işlenmiş. Sonrasında ise kumaş kenar danteli ile tamamlanmış model. Her peçete için farklı bir örnek kullanabilirsiniz. Hepsine tek örnekte yapabilirsiniz. Peçete kenar tığlama için dantel iplerini kullanabilirsiniz. 12 nolu bej rengi çapa ipi ile 1,25 mm tığ ile örülmüş bir model. İlk örneğimizin yapılışı ile başlayalım.

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler ise sık iğne anlamına geliyor.

Peçete Kenar Oyaları 1

Peçete Kenar Oyaları 4

Şimdi 2. modelin yapılışına geçelim.

Peçete Kenar Oyaları 2

Peçete Kenar Oyaları 5

Peçete Kenar Oyaları 8

Hazır olarak aldığınız bir peçete kenarına da tığlama da yapabilirsiniz. Örgü her yere yakışıyor. Dantel peçete sofralarınıza şıklık katacak. Bayılacaksınız. 1 dilim kek, 1 fincan kahve veya çay, birde kenarını tığladığınız peçeteler. Sunumda da çok güzel duracak.

Peçete Kenar Oyaları 10

Peçete Kenar Oyaları 7

Peçete Kenar Oyaları 6

Peçete Kenar Oyaları 3

Peçete Kenar Oyaları 9

Kaynak : https://anabeliahandmade.blogspot.com/2013/10/two-free-crochet-borders.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler