Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı

Düz havlu kenarı örneklerinden, halkadan havlu kenarı örneklerinden oluşan çok güzel bir model yapılışını hazırladık. Dantel örneklerinden çeyizlik havlu kenarı olarak yapabileceğimiz çok güzel bir örnek hazırladık. Dantel pike takımları olarak da örebilirsiniz. Çeyizlik havlu kenarlarında göbekli havlu kenarlarını da çok örüyoruz. Bende örmüştüm lise yıllarında. Bir gün resimlerini paylaşabilirim. Çok güzel havlu kenarı örnekleri var. Sepetli göbekli havlu kenarı var, köşe kısımlarına uygulanan havlu kenarları var. Kalpli göbekli havlu kenarları var. Dantel havlu kenarı örneği yapılışı çok güzel örneklerin tığ işi havlu kenarı örnekleri anlatımlı modele geçiyoruz. İstediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Simli iplerle örebilirsiniz. Desensiz düz havluları seçebilir kenarına bu güzel oyayı yapabiliriniz. İçine ise kanaviçe etamin örneklerinden, örgü çiçek modellerinden, el nakışı modellerinden süslemeler yapabilirsiniz. Yaptığınız kenar danteli ile uyumlu çiçekler, nakışlar yapabilirsiniz. Havlu kenarı modellerinin kalpli halkalarla yapılan örneğin anlatımına geçiyoruz.

Havlu Kenarı Dantel Yapılışı

Havlu kenarı dantel modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Simli iplerle, normal iplerle örebileceğiniz bir örnek. Sarı, gri simli ipler ile örebilir aynı çiçekleri havlunun diğer kısımlarında da kullanabilirsiniz. Göbekli havlu kenarları oluşturabilirsiniz. Tığ işi havlu kenarı örnekleri anlatımlı model için kalpli halka kullanıyoruz. Yuvarlak halkalarla da değişik modellerle örülebilir.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı 4

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı 5

Üst kısımda dikmek için kullanacağımız kenar oyasında isterseniz kafesler yapabilir ve buradan ince kurdele geçirerek de kullanabilirsiniz. Şimdi tüm detayları ile havlu kenarının yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler