Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni

Kenar oyası modelleri olarak veya havlu kenarı örnekleri yeni modeller olarak yapabilirsiniz. Tarifini sizlere aşama aşama resimli olarak vereceğiz. Sizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Sizlere değişik Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modelleri anlatımları ile birlikte hazırlamaya devam ediyoruz. Yine öyle bir örnek ile karşınızdayız. Türkiye’de ilk defa anlatımı bizde. Bizde gördüğünüz anlatımların birçok çoğu öyle. Dantel örneklerinden sizleri birçok yerde havlu kenarı, kenar oyası, battaniye süsleme gibi alanlarda kullanmanız için bir model hazırladık. Örneğin alt kısmı için dantel anglez kordonu yapılışı kullanılıyor. Düz zincir çekip üzerini kafeslerle doldurarak yapabilirsiniz. Bu şekilde çok şık olmuş. Tığ işi yelek modelleri anlatımlı yazımızda sizlere dantel anglez kordonu nasıl yapılır bahsetmiştik. Oradan nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz. Küçük havlu dantel örnekleri olarak örebilirsiniz. Gelelim havlu kenarı örnekleri yeni modele.

Yeni Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı örnekleri yeni model küçük havlularda ve kenar oyası süsleri olarak çok şık duracak bir örnek. Bu oya için 2 renk ipe ihtiyacımız olacak. Bir ana renk ipe birde kenar bordürü gitmek için renkli ipe. Zor gibi görünse de kolay bir örnek. Önce uygulamak istediğimiz alanın uzunluğu kadar kordon örüyoruz. Daha sonra üzerine modeli kurmaya başlıyoruz. Küçük dikdörtgenlerden oluşan bir örnek.

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 4

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 5

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 1

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 7

Alt zemin kısmını ördükten sonra şimdi renkli kısma geçiyoruz. Uygulayacağınız alana göre istediğiniz renkte dantel iplikleri ile örebilirsiniz.

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 2

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 3

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni

Örneğimiz bitti. Hazır. Kolay ve zarif.

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 6

Havlu Kenarı Örnekleri Yeni 8

Kaynak : https://oficinadobarrado.blogspot.com.tr/2015/07/croche-um-barradinho-de-bom-efeito.html?m=1&epik=0H8JOE_IWX2lx

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler