Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Dantel Motif Yapımı

Dantel örneklerinden çok zarif bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Şimdi kare dantel motif yapımını hazırladık. Sık iğnelerle hazırlanmış çok hoş bir örnek. Kare dantel motif modellerini birçok yerde kullanabilirsiniz. Mesela dantel runner yapılışında. Merserize iplerle yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Yazlık bluz modelleri, yazlık örgü hırka modellerinde çok güzel durur. Kolay dantel masa örtüsü yapılışı olarak kullanabilirsiniz. Tığ işi havlu kenarı örnekleri anlatımlı modellerde kullanabiliriz. Çeyizlik havlu kenarı modelleri olarak çok şık durur. Dantel örneği yeni modeller üst kısma kafes örerek alt kısmında motif örnekleri kullanılarak örgü yelek modelleri olarak da kullanılabilir. Kolay dantel motifleri için anlatıma geçelim.

Yeni Kare Motifli Dantel Nasıl Örülür?

Üst kısımda bulunan yapraklar tıpkı karanfili andırıyor. Orta motifte sık iğneler kullanıyoruz. Kare dantel motif yapımı pamuklu dantel ipler kullanarak örüyoruz. Farklı kalınlıkta iplerle örerek farklı desenlerde farklı örneklerde kullanabiliriz. Dantel pike modelleri, dantel ranırlar şahane olur mesela.

Kare Dantel Motif Yapımı

Motifleri istediğimiz düzende istediğimiz sayıda ekleyerek çeşitli örgülerde kullanabiliriz. Birazdan videolu olarak nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Sonrasında ise çeşitli iplerle örüp çeşitli tariflerde yeni motifli danteli öreceğiz. Motifli dantel örneklerinden yeni örneğin yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler