Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelden Masa Örtüsü Nasıl Yapılır?

Yine oldukça güzel , zarif bir modelden dantel masa örtüsü yapılışı hazırladık. Yuvarlak motifleri bir araya getiriyorsunuz ve ortaya şahane bir model çıkıyor. Daha öncede sizlere farklı modellerde dantellerden bahsetmiştik. Yatak örtüsü örmek isteyenler için dantel yatak örtüsü yapımı paylaştık. Dantel runner modeli olarak da yapacağınız motifli dantel masa örtüsü yapılışından bahsettik. Buradan ona da erişebilirsiniz. Üçgen motiften yuvarlak motifli dantel yapımını paylaşmıştık. Beğendiğiniz modelleri yapabilirsiniz.

Anlatımlı Dantel Masa Örtüsü Yapımı

Çeyiz hazırlığında olanlar için, kendilerine dantel örnekleri arayanlar için güzel bir model. Modelin yapılışı yoktu arkadaşlar. Sizler için şemaya bakarak yapılışını yazdım.

1.tur : 10 zincir çekerek halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve yanına 23 trabzan yapalım.

3.tur : 7 zincir çekerek başlayalım. Az önce yaptığımız trabzanların ortalarına batarak tığa 3 kez ip dolayalım ve tekrar 24 trabzan yapalım. Aralarda 2 zincir çekelim.

4.tur : 5 zincir çekelim ve ilk yuvaya sık iğne ile batalım. Tüm turu 5 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batarak yuvalar oluşturalım. (24)

5.tur : 4. turu tekrar edelim. (24)

6.tur : 5 zincir çekelim. İlk yuvaya tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 5 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekelim. Diğer yuvaya tığa 2 kez ip dolayarak 3 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

7.tur : 10 zincir çekelim ve bir önceki turda yaptığımız trabzanlı kısmın tepesine sık iğne ile batalım. Tekrar 10 zincir çekelim. Trabzanların tepesine batarak tüm tur boyunca aynı şekilde örmeye devam edelim.

8.tur : 7 zincir çekelim. İlk yuva içine tığa 2 kez ip dolayarak 4 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 7 zincir çekip bir önceki turda battığımız aynı yere sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

9.tur : 9 zincir çekelim. İlk yuvaya sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip 2. yuvaya sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

10. tur : 10 zincir çekelim. Aynı zincir üzerine 5. zincire sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekip ilk yuvaya sık iğne ile batalım. Tüm yuvalara batacak şekilde aynı işlemi tekrar edelim.

İlk motifimiz bitti. Şimdi şemasını görelim. İkinci motifi bitirdiğinizde son turda 5. zincir üzerine batmalı kısımlardan ekleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Dantelden Masa Örtüsü Nasıl Yapılır?

Dantelden Masa Örtüsü Nasıl Yapılır? 2

Dantelden Masa Örtüsü Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : https://easy-crochet-patterns.blogspot.com.tr/2014/05/crochet-lace-tablecloth-pattern-delicate.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler