Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı

Çok güzel , çok şık , çok zarif bir dantel masa örtüsü modeli yapımı. Sizlere şemalı olarak yapılışını vereceğiz. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz. Havaların ısınması ile çeyiz hazırlıkları başladığına göre artık yazılarımızda dantel örneklerine de sıkça yer vermeliyiz. Yeni model arayanlar için dantel örnekleri yeni modeller hazırlayıp sizlere bol resimli ve anlatımlı olarak vermeye çalışıyoruz. Yine sizlere güzel bir örnek hazırladık. Şemalı olarak veriyoruz yapılışını. Modelin yapılışında trabzan, zincir, fıstık kullanılıyor. Zorlanmadan şemadan takip ederek yapabilirsiniz.

Sizde yaptığınız dantel modellerini resimli ve anlatımlı olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Ve dileyen sitemizden satış yapabilir. Şimdi yeni modelimize geçebiliriz.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Anlatımlı

Şeması ile birlikte vereceğimiz çok güzel bir model. Çeyiz hazırlığında olanlar , kendilerine masa örtüsü modelleri örmek isteyenler hemen örmek isteyecekler. Modelde % 100 merserize pamuklu iplik kullanılmıştır. İnce bir iplik olduğu için 2 mm tığ ile örülmüş. Evde bulunan dantel ipliklerinizle örebilirsiniz. İşte modelimizin şeması. Modelin bitmiş çapı 70 cm civarında.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 3

Şemada noktalar zinciri , uzun çizgiler trabzanı ( trabzanı temsil eden çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamamız gerektiğini ) , parantez şeklinde olan işaret fıstığı (aynı yere tığa ilmek dolayarak 3 kez batarak fıstık yapıyoruz ) onları temsil ediyor. Model bittiğinde runner, masa örtüsü , dantel fiskos örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek.

Model bittiği zaman örgüde gerdirme işlemi yapıyoruz.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 9

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 12

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 10

Ve örneğimizin uygulanmış hali.

 Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 13

 Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 8

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 2

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 1

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 5

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 7

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 6

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23865.html

http://roelienhaakt.weebly.com/blogs/filethaken

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler