Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kumaşla Karışık Örgü Modelleri

Pamuklu kumaşlarla örgünün birleşiminden oluşan harika bir bluz var. Kumaşla karışık örgü modellerinin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Beğendiğiniz dantel örnekleri ile örülmüş çok şık bir bluz. Sizde kumaşlarla örgüleri birleştirerek yeni tasarı bluzlar dikebilir, örebilirsiniz. Hatta birde kumaşların üzerine kanaviçe etamin örnekleri işleyerek bluzu tamamlayabilirsiniz. Yada kullanmadığınız kanaviçeler varsa onları değerlendirmek için bluz yapabilirsiniz.  Mimuu.comda birçok kanaviçe örneği ve dantel kenar oyası modeli var. Dikiş projelerini de inceleyip hepsini harmanlayarak elbiseler, bluzlar, etekler, tunikler dikebilirsiniz. Kumaşla karışık örgü modelleri için birçok tasarım yapabilirsiniz. Kumaşla örgü elbiselerde çok güzel duracaktır. Özellikle yazlık elbise modellerinde. Kullanılmayan dantelleri de elbise, bluz dikiminde kullanabilirsiniz. Hazırsanız yeni model kumaşla karışık örgü modellerinden güzel bir bluz yapımına.

Kumaşla Dantelin Birleşimi

Kullanılmayan danteller, kullanılmayan kanaviçeler ile yapılabilecek harika bir bluz. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırlayabilirsiniz. Her zaman diktiğiniz bir elbise, bluz kalıbını dantel ile birleştirerek kumaşla karışık örgü modelleri bluzlar, yelekler, elbiseler, tunikler dikebilirsiniz.

Kumaşla Karışık Örgü Modelleri 2

Bluzun yapımında kullanacağımız dantel şeması yukarıdaki gibi. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. + lar sık iğne anlamına geliyor. Bluz için yine aşağıdaki resimdeki gibi bir parça kesebilirsiniz veya kendi kalıplarınızdan bluz kesebilirsiniz.

Kumaşla Karışık Örgü Modelleri 1

Şimdi de kumaşla karışık örgü modellerinin bittiğinde nasıl durduğuna bakacağız. Beğendiğiniz dantellerle harikalar yaratabilirsiniz. Şahane kıyafetler dikebilirsiniz.

Kumaşla Karışık Örgü Modelleri

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler