Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Yatak Odası Örnekleri

Yuvarlak dantel modellerinden süper bir şablon daha hazırladık. Dantel yatak odası örneklerinden. Renkli dantelleri seviyorsanız işte tam sizlere göre bir örnek. Veya klasik dantel rengi ile de örebilirsiniz. Hiç modası geçmeyecek dantel örneklerinden. Sizlere daha önce de harika modellerin yapılışını hazırlamıştık. Yatak örtüleri ördük, havlu kenarları ördük, kazaklar ördük, örgü supla yapımı ördük. Dantel runner modelleri ördük. Kavanoz dantel kapak örtüsü ördük. Yuvarlak dantel modelini dantel sepet modellerinde de kullanabilirsiniz. Dantel yatak odası örnekleri veya farklı örgülerde kullanabileceğiniz motifin şemasına geçelim.

Örgü Örnekleri

Dantel yatak odası örnekleri yuvarlak dantel olarak hazırlandı. Sadece yatak odası takımı olarak değil vitrin içi dantel örneklerinde de kullanabilirsiniz. 1 günde tamamlayabileceğiniz bir motif. Keyifle ilerleyen bir örnek. Hadi şimdi motifin şemasına bir göz atalım.

Dantel Yatak Odası Örnekleri 3

Şemada daireler zincir anlamına geliyor. Sihirli halka ile başlıyoruz. x ler sık iğne anlamına geliyor. Uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Uzun çizgilerin üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapacağımızı belirliyor. 15 – 16 turda motif bitiyor. Kalın iplerle, koton iplerle örülerek boyutları büyütülebilir ve örgü amerikan servis modelleri olarak kullanılabilir. Hatta daha kalın penye iplerle örülerek örgü paspas modelleri olarak da örülebilir. Merserize iplerle örerek dantel örgü sepet modellerine çevirebilirsiniz. Evde tutkal yaparak kolalayabilirsiniz.

Dantelimizin şemasını görmüştük az önce. Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Şimdi motifimizin bitmiş halini görelim.

Dantel Yatak Odası Örnekleri 1

Dantel Yatak Odası Örnekleri 2

Dantel Yatak Odası Örnekleri

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/9617749/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler