Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Supla Yapımı

Örgü supla yapımı için yepyeni bir model hazırladık.  Çok beğeneceğiniz bir model. Farklı iplerle örüp ve tur sayılarını artırarak örgü paspas modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir örnek. Koton ipler dışında kağıt ip, hasır ip, halat ip gibi iplerle de suplalar yapabilirsiniz. Kağıt ipten amerikan servis yapılışı çok beğenilen bir model. Hasır halattan supla yapılışı da yine büyütülerek paspas olarak yapıp kullanılabilir. Penye ipten amerikan servis yapımı da çok örülüp kullanılan modellerden. Supla modelleri yapılışına geçiyoruz.

Evde Supla Yapımı

Örgü supla yapımı için 3 renk koton ip, 2 numara tığ ve makas kullanıyoruz. Modeli büyüterek paspas modelleri olarak da kullanılabilecek örneğin yapılışına geçelim.

Örgü Supla Yapımı

Suplamızın ortasından yuvarlak bir halka oluşturuyoruz ve oluşturduğumuz yuvarlak halkanın içine 24 adet ikili trabzan yapıyoruz. Bur üst sırada trabzan sayılarımız yine ayni olacak sadece aralara 1 zincir çekerek bu sırayı tamamlıyoruz. Modelimiz ikili trabzan ve aralarda kafes şeklini verdiğimiz modelden oluşuyor. Oluşturduğumuz her kafes görüntüsündeki yuvaların arasında 3 sıra trabzan çalışması yapıyoruz. İstenilen boyuta geldiğinde kenarlarda yaprak çalışması yapmaya başlıyoruz. Yaprak çalışmasını bir kerede örüyoruz ve örerken yaprakları birbirine ekleyerek ilerliyoruz. En son olarak ta tercih ettiğiniz renkte çiçek çalışmasını yaparak modelimizi tamamlıyoruz. İstediğiniz boyutta çalışabilirsiniz dilerseniz ufak boyutta örerek örgü bardak altlığı da hazırlayıp takim halinde masalarınıza şıklık katabilirsiniz. Sadece supla olarak kullanmayıp sehpa örtüsü yada daha buyuk boyutta örüp masa örtüsü de yapabilirsiniz. Kullanım alanını kendinizin belirleyeceğiniz farklı bir çalışma. Yapacak olan bütün örgüsever hanımlara şimdiden kolaylıklar dilerim.

Örgü Supla Yapımı 1

Örgü Supla Yapımı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler