Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni İnce Kenar Dantelleri

Havlu kenarı, çarşaf kenarı veya başka bir kerde kullanacağınız kenar oyası modelleri yapılışı var sırada. Şemalı ve adım adım resimli olarak yapılışını paylaşacağız. Çok zarif bir örnek. Yeni çarşaf dantelleri olarak örebilirsiniz. Dantel havlu kenarı olarak da örebilirsiniz. Dantel örneklerin modası hiç geçmeyen hobilerden. Dantelleri istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Biraz daha önce paylaştığımız dantel modellerinden bahsedelim mi. Çok güzel örnekler var. Havlu kenarı veya kenar oyası olarak kullanacağımız modellerden bahsedeceğiz. Daha fazla modeli sitemizden bulabilirsiniz. Vitrin , mutfak örnekleri gibi birçok model var. Dantel havlu kenarı örneği anlatımlı modeli yan yana birleştirerek perde olarak örebilirsiniz. Daha önce bir yerlerde benzer bir örnekte perde olarak görmüştüm. Küçük havlu dantel örnekleri ince bir dantel. Birçok yerde kullanabilirsiniz. Tarifini sizlere resimli olarak vermiştik. Bugün anlatacağımız yeni ince kenar dantellerinin yapılışını anlatacağız. Dantel ipleri ile veya floş iplerle örebilirsiniz.

Uç Dantel Örnekleri Yeni

Yeni ince kenar dantellerinin tarifini sizlere önce şemalı olarak vereceğiz. Şemalarda kullanılan terimlerin anlamlarını da şemanın altında vereceğiz. Şemayı adım adım fotoğraflarla örneğin yapılışını paylaşacağız. Rahatlıkla şema ve fotoğrafları takip ederek örebilirsiniz. Önce şema ile başlayalım.

Yeni İnce Kenar Dantelleri 3

Yeni İnce Kenar Dantelleri 4

Daire ( ch ) zincir demek, x (dc,sc) sık iğne, uzun çizgi (tr, dc) trabzanı temsil ediyor. Şimdi de yeni ince kenar dantellerinin tarifini resimli olarak görelim. 14 zincir çekerek başlıyoruz.

Şık ve zarif değil mi.

Yeni İnce Kenar Dantelleri 2

Yeni İnce Kenar Dantelleri

Kaynak : https://mypicot.com/how_to_read_crochet_diagrams.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler