Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı

Dantel örneklerinden yuvarlak motifli çok hoş bir kenar danteli yapılışı hazırladık. Kolay ve çok zarif duruyor. Dantel kenar örnekleri yapımı için sizlere hem şema hazırladık hemde anlatımlı yapılışını adım adım resimlerle hazırladık. Tek renk veya renkli olarak örüp kullanabilirsiniz. Dantel havlu kenarı olarak veya farklı çalışmalarda kullanabilirsiniz. Dantel kenarı örnekleri pike kenarlarında da çok kullanılıyor. Havlu kenarı modelleri dantel örneklerini ince pamuklu iplerle, dantel ipleri ile örebilirsiniz. Annelerimiz zamanında ne ağır danteller ördüler çeyizlerimize. Şimdilerde biraz daha az örülüyor. Belki hiç örülmüyor. Danteli sevmeyen, istemeyen genç kızlarımız, delikanlılarımızda var. Ben çok beğeniyorum el emeği olan tüm ürünleri. Kullanmayı da seviyorum. Annemin zamanında özenerek yaptığı dantelleri, pikeleri, havluları. Sizde kızlarınıza, oğullarınıza sizden hatıra kalmasını istiyorsanız el emeği ürünleri hazırlayabilirsiniz. Hiç eskimeyecek, solmayacak hediyeler. Dantel kenar modeli pike, havlu olarak kullanabilirsiniz.

Kenar Dantel Örnekleri Yeni

Dantel kenar örnekleri yapımı şemalı ve resimli olarak hazırladık. Kolay bir örnek. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Modelde bildiğimiz tığ işi teknikler kullanılıyor. İlk defa örgü örüyor olsanız bile rahatlıkla örebilirsiniz. Dantel kenar örnekleri için önce şemamızı inceleyelim.

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne anlamına geliyor. Çok hoş ve kolay bir model. Motifler tek tek örülse de alt kısmı ve üst kısmı bütün olarak ilerliyor. Şimdi resimlerle yapılışını inceleyelim.

Önce 5 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra 7 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapalım.

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı 1

Şimdi motifimizin etrafını sık iğne ile dolanalım.

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı 2

Diğer aşamaları resimlerden inceleyelim.

İsterseniz üst kısma kurdele de geçirebilirsiniz.

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı 23

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı 24

Dantel Kenar Örnekleri Yapımı 25

Kaynak : https://mypicot.com/3040.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler