Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Havlu Kenarı Modelleri Dantel

Uç dantel modelleri olarak da yapabilirsiniz. Çok güzel ve zarif bir örnek. Dantel örneklerinin hiç modası geçmiyor. Hiç eskimiyor. Bulunduğu zamana göre uyarlanarak kullanılıyor. Ben çok seviyorum el emeği göz nuru ürünleri. Geçtiğimiz günlerde çeyizlik havlu kenarı örneklerinden çok güzel bir örnek hazırlamıştık. Yeni havlu kenarı örneklerinden bu modele ulaşıp uç dantel veya havlu kenarı olarak yapabilirsiniz. Yine çok şık bir örnekti. Çeyizleriniz için, ev dekoru için dantel masa örtüsü modelleri de yapabilirsiniz. En güzel dantel masa örtüsü modelleri anlatımlı örnekleri bizde bulabilirsiniz.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı

Örmesi keyifli bir model. Önce şemasını vererek başlamak istiyorum. Şemadan takip etmek isteyenler için. Çıktı olarak alıp kullanabilirsiniz.

havlu kenarı yapılışı şema

1.tur: 14 zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 4. zincir üzerine 2 trabzan, 2 zincir , 3 trabzan yapalım. 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip 3. zincir üzerine 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapalım. Son zincire trabzan ile batalım.

Havlu Kenarı Modelleri Dantel

3.tur : 3 zincir çekelim. Dönelim. Yuvanın içine 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapalım. Bir önceki turda yaptığımız 3. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim. Diğer yuvaya 3 trabzan, 2 zincir , 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve son trabzan üzerine trabzan ile batalım.

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 1

4.tur : 5 zincir çekip dönelim ilk trabzan üzerine trabzan ile batalım. 2 zincir çekelim ve yuvaya gelelim. Bu kısma 3 trabzan, 2 zincir , 3 trabzan yapalım. Bir önceki turda yaptığımız 3. trabzanın üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip yuvaya gelelim. Buraya 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapalım. Son zincir üzerine trabzan ile batalım.

Motifin yapılışının ilk 4 turu bu şekilde. Kalan kısımları üstte verdiğimiz şema linkinden ulaşabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 2

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 3

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 4

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 5

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 6

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 7

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 8

Çok güzel değil mi.

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 9

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 11

Havlu Kenarı Modelleri Dantel 10

Kaynak : https://mypicot.com/h028.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler