Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı

Şahane bir model. Muhteşem. Bayılacaksınız. Örgü severler için el emeği göz nuru ürünleri giymeyi sevenler için harika bir örnek hazırladık. Çiçek motifleri ile hazır gibi duran, güpür dantel örgü bluz yapımı. Siyahla ördüğünüzde hazır gibi olacaktır. Yeşil ile de çok güzel olmuş. İnce ip ve tığlarla ördüğümüz dantel bluzumuz. Tığ işi dantel bluzları sevenler için yepyeni bir örnek. Güpür dantel örgü bluz yapımına geçmeden önce dantelle bebek yeleği nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum. Dantel yeleğimizde hazır güpür dantel kullanmıştık. Birazdan paylaşacağımız modelin tamamı el örgüsü. Kalp dantel bluz modeli yapılışı da yine güpür gibi duran modellerden. Tığ işi ile ördüğümüz örgü çiçek modellerinden oluşan bluzumuza ve daha fazla modelin yapılışına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Güpür Dantel Bluz Nasıl Örülür?

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 2

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 3

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 1

Güpür dantel örgü bluz yapımında yukarıda gördüğümüz şemaları uygulayacağız. Bu örgü motif örneklerini farklı örgülerinizi süslemede de kullanabilirsiniz. Havlu süsleme modellerinde kullanabilirsiniz mesela. Bebek yelek modelleri örmede kullanabilirsiniz. Örgü bluz modelleri yeni örneklerde kullanabilirsiniz.

Çiçek şemasında kullandığımız sembollerin anlamlarını soracak olursanız daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, + lar ise sık iğne anlamına geliyor. 10 zincir çekip halka oluşturuyor ve motifimiz örmeye başlıyoruz. Motifleri birbirine aşağıdaki düzende olduğu gibi ekliyoruz.

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 4

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 5

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 10

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 11

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı

Motifleri bu düzende birbirine dikerek ekleyebilirsiniz. Bittiğinde gerçekten çok güzel oluyor. İrlanda işi dantel örneklerinden diyebiliriz. Yelek modelleri, bluz modelleri, süveter modelleri olarak örebilirsiniz.

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 6

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 8

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 9

Güpür Dantel Örgü Bluz Yapımı 7

 

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler