Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Küçük Havlu Dantel Örnekleri

Birçok yerde kenar oyası modelleri olarak kullanacağınız çok güzel bir örnek. Adım adım yapılışını ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. En yeni mutfak havlusu örnekleri olarak örebilirsiniz bu şık örneği. Kenar oyası olarak , dantel havlu kenarı modelleri olarak kullanacağınız birçok model yapılışından bahsetmiştik. Mesela bir yazı içinde 3 farklı modelde kenar oyası yapılışı bulabilirsiniz. Örgü battaniye kenar oyası yapılışı paylaşmıştık. Bu örneği de birçok yerde kullanabilirsiniz. Çiçekli havlu kenarı yapılışı birçok yerde kullanacağınız çok güzel bir örnek.

Yeni İnce Kenar Dantelleri

Çok şık, çok güzel, çok zarif ve çok kolay bir örnek. İstediğiniz iplerle örebilirsiniz. Ve tığ olarak kullanacağınız ipin üzerinde bulunan etikette yazan ölçülerden birini tercih edebilirsiniz. Modelin yapılışına önce şema ile başlayalım.

Küçük Havlu Dantel Örnekleri

Şemada bulunan semboller, daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini, çarpılar sık iğneyi temsil ediyor. Şimdi örneğin yapılışına resimli olarak geçiyoruz.

 • 10 zincir çekerek başlayalım. 5. zincirden itibaren tığa 2 kez ip dolayarak son zincire kadar 6 trbzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. 6 zincir çekip dönelim ve ilk trabzanın üzerine sık iğne ile batalım.

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 1

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 2

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 3

 • 4 zincir çekelim. Bu yuvanın içine 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekip 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim. 5 tane yuva olacak. Az önce yaptığımız 1. turda son zincire tığa iki kez ip dolayıp trabzan yapalım.

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 4

 • 12 zincir çekeli. Ve 2. turda yaptığımız 3 zincirli yuvaların 2. sine sık iğne ile batalım. 4 zincir çekip az önce yaptığımız zincirlerin üzerine tığa 2 kez ip dolayarak 6 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Ve kaldığımız yerden az önce anlattığımız gibi istediğimiz uzunluğa gelene kadar örelim.

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 5

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 6

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 7

Çok değişik ve güzel. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 8

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 10

Küçük Havlu Dantel Örnekleri 9

Kaynak : https://mypicot.com/h016.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Küçük Havlu Dantel Örnekleri”
 1. aslı akçin dedi ki:

  ŞİMDİ HER ŞEY KARIŞMASIN KAYINVALİDEME ÖRMEK ZORUNDAYIMÇÜNKÜ EŞİMİO YAŞA KADARGETİRMEKÇOKZORDURKİ BİRDEİKİZLER SÜPRİZ OLARAKOLMUŞLARSA MECBUR DURBÜYÜTMYE .EŞİMİN ANNESİNETÜRBELNTKENARIYAPMAKZORUNDAYIMEŞİME İSEHAVLUKENARLARI ÖRMEK ZORUNDAYIM DAHADOĞRUSU GÖREVİMDİR Kİ.

 2. aslı akçin dedi ki:

  KOSOVALI HANIMLARİÇİN TÜRBEWNLT KURALDIR ARANVUT OLANHASRETİMNEDEN ANNELER GÜNÜNDE TÜRLBWENTALMIİŞKİDEMEDİMKİ PARASI YOKSANDIM. OYSAKİ KOSOVALIHANIMLARİÇİN TÜRBLER ŞARTTIRKİ HER ANNELERGÜNÜNDE GÖREVİMDİRYAPMASI. ABLASIDAVARDIR GÖRÜMCEASLADEĞİLDİR Kİ ABLASDIR GELİBNLERGERİDEDURMASI ŞARTTYIRKİHRHALDEONUBENDENDAHAÇOKGÖRMÜŞSEBANA BİRŞEYLERDERKİ BU GELİ,NLERİANLAMIYORUMYA GÖRÜMCEMİŞ
  GERİDEDURMAKŞARRTIKİ İNANINKİ. ABLASIDA VARMIŞ
  ANNELERGÜNÜNDEONDAhediye örüceğim banagödersinew lütfenya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler