Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Dantel Şal Örnekleri ve Yapılışları

Dantel şal modellerinden çok güzel bir örnek hazırladık. Genişliğini , uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Zarif, şık ve benzersiz bir gelin şalı modeli arıyorsanız işte şahane bir model. Yeni ve şal örnekleri ve yapılışlarını sizler için araştırıp anlatımlı olarak vermeye dikkat ediyoruz. Dantel ipleri ile, merserize iplerle, angora iplerle öreceğiniz harika bir model. Özellikle şal modellerinde ve diğer örgülerde ilk defa bizde göreceğiniz modelleri yayınlamaya dikkat ediyoruz. Tığ ile yapılmış şal modelleri , şiş ile yapılmış şal modelleri ve daha birçok modeli bulmanız mümkün. Şiş ile kolay bir model arıyorsanız pirinç örgü modeli şal yapılışı örneğini deneyebilirsiniz. Renk renk örerek kışa damgasını vuracak şallar, boyunluklar örebilirsiniz.  Tığ işi şal örneklerine ise Derya Baykal tığ işi şal örnekleri yapılışı modelini örnek olarak verebiliriz. Kolay ve çok şık bir model. Bugün dantel şal modellerinden yeni şal örnekleri ve yapılışları modeli hazırladık. Ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. O yüzden lafa fazla uzatmadan hemen yapılışına geçiyorum.

Dantel Gelin Şalı Yapılışı

Çok güzel bir model. Arasında kullanılan örneği istediğiniz genişlikte yapabilirsiniz. Kenar oyası olarak örgülerde sıkça karşımıza çıkan ve birçok ismi olan model çıkıyor. Ananas örgü modeli, badem örgü modeli, çilek örgü modeli olarak biliyoruz bu örneği. Önce modelin şemasını vererek işe başlayalım.

Yeni Şal Örnekleri ve Yapılışları 2

Şemada arada kullanılan örneği istediğiniz sayıda tekrar edebilirsiniz. Şemada uzun çizgiler trabzanı, noktalar zinciri temsil ediyor. İp olarak alize lanagold 800 kullanılmış. İnce bir iplik. Eğer burada bulamazsanız % 49 yün %  51 akrilik bir iplik. O özelliklerde ipler tercih edebilirsiniz. Bu özelliklerde ince bir ip için tığ olarak 1, 75 mm kullanılmıştır. Şimdi şalımız örüldüğünde nasıl duruyor görelim. Şal gerdirme işlemi yaptığınızda çok daha şık duracaktır şalınız.

Yeni Şal Örnekleri ve Yapılışları 1

Yeni Şal Örnekleri ve Yapılışları 3

Yeni Şal Örnekleri ve Yapılışları

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3573123/post424392628/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler